Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionJudaizam EmptyJudaizam

more_horiz
6 No to ne znači da je riječ Božja zakazala. Jer nisu Izrael svi koji potječu od Izraela. 7 I nisu svi djeca Abrahamova samo zato što su potomstvo njegovo, nego kao što piše: “Ono što će se nazvati ‘potomstvom tvojim’ doći će preko Izaka.” 8 To jest, djeca dobivena po tijelu nisu ujedno i djeca Božja, nego se djeca dobivena po obećanju računaju kao potomstvo. 9 Jer obećanje je glasilo ovako: “Doći ću dogodine u ovo doba i Sara će imati sina.” 10 Ali nije samo tada dano obećanje, nego i kad je Rebeka začela blizance s jednim čovjekom, s praocem našim Izakom. 11 Naime, dok se još nisu rodili niti učinili kakvo dobro ili zlo — da bi Božji naum o odabiru i dalje ovisio o onome koji poziva, a ne o djelima — 12 bilo joj je rečeno: “Stariji će robovati mlađemu.” 13 Kao što je napisano: “Jakova sam ljubio, a Ezava zamrzio.”
14 Dakle, što ćemo reći? Ima li nepravde kod Boga? Nipošto! 15 Jer Mojsiju kaže: “Smilovat ću se kome se hoću smilovati i bit ću milostiv kome hoću biti milostiv.” 16 Dakle, to ne ovisi o onome tko ima želju niti o onome tko se trudi, nego o Bogu, koji pokazuje milosrđe. 17 Jer za faraona Pismo kaže: “Ostavio sam te na životu zato da na tebi pokažem moć svoju i da se ime moje objavi po svoj zemlji.” 18 Dakle, nekima pokazuje milosrđe jer tako želi, a nekima daje da budu tvrdokorni jer tako želi.

11 Pitam dakle: Zar je Bog odbacio svoj narod? Nipošto! Jer i ja sam Izraelac, od potomstva Abrahamova, od plemena Benjaminova. 2 Bog nije odbacio svoj narod, kojemu je prvom poklonio pažnju. Pa zar ne znate što Pismo kaže o Iliji, kako se tužio Bogu na Izraela? 3 “Jehova, proroke su tvoje pobili, žrtvenike su tvoje raskopali. Samo sam ja ostao, a i moju dušu traže.” 4 No što mu je Bog rekao? “Ostavio sam sebi sedam tisuća ljudi koji nisu prignuli koljeno pred Baalom.” 5 Tako se, dakle, i u sadašnje vrijeme pojavio ostatak izabran nezasluženom dobrotom. 6 A ako se to dogodilo nezasluženom dobrotom, onda to više nije po djelima, inače nezaslužena dobrota više nije nezaslužena.
7 Što dakle reći? Izrael nije dobio ono što gorljivo traži, ali izabrani su to dobili. A ostalima je srce otvrdnulo, 8 kao što je napisano: “Bog im je dao duh sna duboka, oči da ne vide i uši da ne čuju, sve do dana današnjega.” 9 I David kaže: “Neka im stol njihov postane stupica i zamka i kamen spoticanja i plaća! 10 Neka im oči potamne da ne vide i stalno im leđa savijaj!”
11 Zato pitam: daJesu li se tako spotaknuli da su pali? Nipošto! Nego zbog njihova posrtaja dolazi spasenje ljudima iz drugih naroda, se izazove ljubomora naroda Izraelova. 12 A ako je njihov posrtaj bogatstvo za svijet i njihovo smanjenje bogatstvo za ljude iz drugih naroda, koliko li će više to biti njihov puni broj!

23 A i oni će, ako ne ustraju u svojemu nevjerovanju, biti pricijepljeni, jer ih Bog može ponovno pricijepiti. 24 Jer ako si ti odsječen od masline koja je po svojoj prirodi divlja i protivno prirodi pricijepljen na pitomu maslinu, koliko li će lakše ovi koji su prirodne grane biti pricijepljeni na vlastitu maslinu!

Rimljanima 9:6-18, 11:1-12,23,24


Što vi kao Krščani mislite o ovim redcima iz Poslanice Rimljanima!

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Židovi su odabrani narod.
Mi smo pricjepljeni pogani obraćeni.
Mi moramo paziti kako ćemo dalje, jer možemo lakše otpasti nego što će Židovi biti lakše pricjepljeni.



Ivan 4,22 Vi se klanjate onome što ne poznate, a mi se klanjamo onome što poznamo jer spasenje dolazi od Židova.

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Možeš li malo pojasniti navedeni post...slažem se sa tobom, ali pojasni Smile

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Možeš li malo pojasniti navedeni post...slažem se sa tobom, ali pojasni Smile


Kako ono ide onaj stih?
U zadnja vremena 7 ljudi će se hvatati za haljinu jednoga Židova.

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
...idemo sa vama, jer vidimo da je Bog sa vama"
Smile

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
SPAS OD ŽIDOVA


ZAHARIJA 8,23
Ovako govori Jahve nad Vojskama! U one će dane deset ljudi od naroda svih jezika hvatati jednog Židova za skut govoreći: `Idemo s vama, jer čusmo da je s vama Bog.`

NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ

IVAN 4,22
Vi se klanjate onome što ne poznate, a mi se klanjamo onome što poznamo jer spasenje dolazi od Židova.

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Da li se na " spasenje koje dolazi od Židova " misli na Isusa ili na nešto drugo...možda na neki ostatak iz Židovstva.

Kako povezuješ ta dva citata!?

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
RIMLJANIMA 11,26
I tako će se cio Izrael spasiti, kako je pisano: Doći će sa Siona Otkupitelj, odvratit će bezbožnost od Jakova.

Židovi će neovisno o Isusu biti spašeni jer su odabrani, i Bog im je obečao.
A je Isus Židov i spasitelj Od Boga Jahve.

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Tih stavaka se i bojim...hoću da kažem , da i ja mislim da tu ima nešto.
Zato sam kad sam proučavala Poslanicu rimljanima došla do sličnog razmišljanja. Pavle govori o ostatku , a i Bog je sa Izraelcima sklapao mnoge saveze za viječnost. Bog ne laže i ne mijenja se kao što piše u Bibliji i vjerujem da nije opovrgnuo niti jedan savez koji kaže " zauvijek ".
Izgleda da postoje
dvije grupe Krščani i Židovi,
odnosno tri :Nevjernici , Krščani, Židovi Smile

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Tih stavaka se i bojim...hoću da kažem , da i ja mislim da tu ima nešto.
Zato sam kad sam proučavala Poslanicu rimljanima došla do sličnog razmišljanja. Pavle govori o ostatku , a i Bog je sa Izraelcima sklapao mnoge saveze za viječnost. Bog ne laže i ne mijenja se kao što piše u Bibliji i vjerujem da nije opovrgnuo niti jedan savez koji kaže " zauvijek ".
Izgleda da postoje
dvije grupe Krščani i Židovi,
odnosno tri :Nevjernici , Krščani, Židovi Smile


Zli - bili Židovi ili pogani - bit će isto tretirani.
Jedino će možda Židovima biti dana još jedna + šansa.
Židovi kao odabrani - ne znači da će među njima biti spašeni i zli, nepokorni.

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Da to sigurno da neće, ali je bitno to da će netko biti spašen od njih, onaj koji će činiti " Židovski ostatak" , jel tako !?

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Da to sigurno da neće, ali je bitno to da će netko biti spašen od njih, onaj koji će činiti " Židovski ostatak" , jel tako !?


Rekoh bih - amen.

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
AAAAAAAAAA, da
Znaći postojati će tri vrste naroda u vrijeme kraja: Krščani ,Židovi i nevjernici....

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
Juditha je napisao/la:
AAAAAAAAAA, da
Znaći postojati će tri vrste naroda u vrijeme kraja: Krščani ,Židovi i nevjernici....


Neće svi na Nebu imati iste pozicije.
Na 12 prijestolja - bit će 12 apostola,
ostaju još 12.

Znači - za neke - posebna mjesta.

A neki će biti najmanji u KN.
Ja bi bio jako sretan da budem bar zadnji od najmanjih,
da bar mogu iz nekoga prikrajka gledati Boga i Isusa.

descriptionJudaizam EmptyRe: Judaizam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply