Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionZašto je Bog stvorio čovjeka...... EmptyZašto je Bog stvorio čovjeka......

more_horiz
Zašto je Bog stvorio čovjeka?
AKo je Bog istovremeno i na početku i na kraju, zašto je onda stvorio ljude za koje je znao da će završiti u vječnoj propasti. Onda bolje da ih nije ni stvorio. A opet zašto ih je stvorio?

descriptionZašto je Bog stvorio čovjeka...... EmptyRe: Zašto je Bog stvorio čovjeka......

more_horiz
Nitko ne zna zašto je Bog stvorio čovjeka?

descriptionZašto je Bog stvorio čovjeka...... EmptyRe: Zašto je Bog stvorio čovjeka......

more_horiz
Bog je stvorio čovjeka za svoju slavu. Izajia 43,7: sve koji me mojim zovu imenom, i koje sam na svoju slavu stvorio.
To ne znači da nas je stvorio da uveća svoju slavu nego da prikaže i da ponudi njegovu slavu kao dar za našu radost, što znači ako odeš na prvu poslanicu Korinčanima 10,31 koja kaže: bilo da jedete, bilo da pijete, bilo da što drugo činite, sve činite na slavu Božju.
Znači sada imamo razlog, to da nas je stvorio za svoju slavu i onda nam kaže da živimo tako da Bog izgleda velik.
Tako znači imamo Božji dizajn u stvaranju nas za njegovu slavu a mi imamo našu dužnost koja proistječe od tog. Ključno pitanje je sad možda kako da sve činim na Božju slavu, npr. kako da danas odem na posao na Božju slavu, kako da jedem picu na Božju slavu ili kako da pijem sok na Božju slavu i sl. a odgovor bi sigurno bio da mi oslanjajući se na Boga njega prikazivamo kao velikog i dobrog Boga. On te je stvorio da uživa u ovoj slavi.
Bog je najviše proslavljen u tebi kad si ti najviše zadovoljan sa njim. Tako da ja mislim da ti je najveći izazov za danas da si maksimalno zadovoljan sa Bogom. To je moj izazov i molitva za tebe da te Bog usliši danas da vidiš da si stvoren za njegovu slavu i neka te usliši da vidiš da je tvoja zadaća da živiš tako, da činiš da on izgleda slavan, a to ćeš učiniti tako da se boriš za maksimalno zadovoljstvo u njegovoj slavi.

Dali Bog dobiva više slave ako ljudi imaju slobodnu volju? To bi bila sada druga tema ali ako samo logično razmislimo...

descriptionZašto je Bog stvorio čovjeka...... EmptyRe: Zašto je Bog stvorio čovjeka......

more_horiz
Zato što ih voli i da im se raduje. Kao kada bi neko pitao zašto čovjek ima djecu.

descriptionZašto je Bog stvorio čovjeka...... EmptyRe: Zašto je Bog stvorio čovjeka......

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply