Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionKršćanski video, slike,... EmptyKršćanski video, slike,...

more_horiz
IZLAZAK 20,
(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.

Što mislite,
da li je dozvoljeno napraviti film o našem Gospodinu Isusu Kristu,
s obzirom na gornju Božju zapovjed?

Da li je dozvoljeno naštampati vjersku knjigu,
koja će biti ilustrirana sa likovima onih koji su na nebu ili na zemlji ili u vodama?

Da li je dozvoljeno s obzirom na gornju zapovjest,
gledati takav film, ili čitati takovu ilustriranu literaturu?

descriptionKršćanski video, slike,... EmptyRe: Kršćanski video, slike,...

more_horiz
Zašto ne bi bilo dopušteno?

U Izlasku 20 se prvenstveno misli na likove i obličja što su na nebu ili na zemlji ili u vodama kojima bi se mogao klanjati i koje bi mogao obožavati umjesto stvoritelja. Isto tako mislim da je ovo napisano iz razloga da nam Bog priopći da ga nikako ne možemo usporediti s ničim što je ni na nebu ni na zemlji ni u vodama.

descriptionKršćanski video, slike,... EmptyRe: Kršćanski video, slike,...

more_horiz

descriptionKršćanski video, slike,... EmptyRe: Kršćanski video, slike,...

more_horiz
BonniT je napisao/la:
Zašto ne bi bilo dopušteno?

U Izlasku 20 se prvenstveno misli na likove i obličja što su na nebu ili na zemlji ili u vodama kojima bi se mogao klanjati i koje bi mogao obožavati umjesto stvoritelja. Isto tako mislim da je ovo napisano iz razloga da nam Bog priopći da ga nikako ne možemo usporediti s ničim što je ni na nebu ni na zemlji ni u vodama.



Zašto? - Pa zato jer sasvim jasno piše na više mjesta.

Ne treba raditi niti lika Boga - zato Boga nitko nije vidio,
jer bi onda mogao netko napraviti Božji lik.

Znači po tebi to što piše nije istina,
i ti odobravaš izradu bili kakvih likova!?

descriptionKršćanski video, slike,... EmptyRe: Kršćanski video, slike,...

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
BonniT je napisao/la:
Zašto ne bi bilo dopušteno?

U Izlasku 20 se prvenstveno misli na likove i obličja što su na nebu ili na zemlji ili u vodama kojima bi se mogao klanjati i koje bi mogao obožavati umjesto stvoritelja. Isto tako mislim da je ovo napisano iz razloga da nam Bog priopći da ga nikako ne možemo usporediti s ničim što je ni na nebu ni na zemlji ni u vodama.



Zašto? - Pa zato jer sasvim jasno piše na više mjesta.

Ne treba raditi niti lika Boga - zato Boga nitko nije vidio,
jer bi onda mogao netko napraviti Božji lik.

Znači po tebi to što piše nije istina,
i ti odobravaš izradu bili kakvih likova!?


Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi.

Jasno piše... To sto ce netko nacrtati Boga to je samo necija subjektivna interpretacija. Jasno je da ga se ne moze nacrtati baš onakvog kakav je doista jer ga nitko ne moze vidjeti. Loše je ako se netko toj istoj subjektivnoj inerpretaciji ljudi počnu klanjati...

descriptionKršćanski video, slike,... EmptyRe: Kršćanski video, slike,...

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply