Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionIsusove usporedbe EmptyIsusove usporedbe

more_horiz
Evo ovdje možemo raspravljati o pojedinim Isusovim usporedbama, te sve što je vezano uz njih...

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
Da li se prema Mateju 24:45-51, citati odnose na neko prpročanstvo,jer se nadovezuju na ostala proročanstva o svršetku poredka ili se odnose na Isusove usporedbe koje se nastavljaju u 25 poglavlju,istog evanđelja.
Znamo da je tek u srednjem vijeku Biblija bila pisana sa poglavljima i citatima.Do tada je to bilo sve spojeno.
Zbog toga neki "vjernog i razboritog roba" pripisuju usporedbi,dok drugi proročanstvu.
Što vi mislite, na što se ti stavci odnose!?

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
Po meni su sve ove za zadnja vremena,
to jest da po nekima,
moramo biti uvijek u vjeri,
moramo imati dobra djela,
nema opuštanja u vjeri,
da moramo ono što dobismo od Boga - vjeru,
tu vjeru dalje širiti, govoriti ljudima, svjedočiti, umnožavati,.....
Jer to sve će nam biti uračunato - obračunato na Sudu.

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi za proucavanje:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22

- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 – 10

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
tripo 41


Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10

Ovo gore ti pišeš,
a ovo dole su stihovi:

(9) "U onaj dan pregnut ću da uništim sve narode koji dođu na Jeruzalem. (10) A na dom Davidov i na Jeruzalemce izlit ću duh milosni i molitveni. I gledat će na onoga koga su proboli; naricat će nad njim kao nad jedincem, gorko ga oplakivati kao prvenca.

Gdje tu piše NA MENE BOGA KOGA SU PROBOLI?

Koju to Bibliju imaš?
Da li to namjerno izvrćeš Božju riječ?
------------------------

- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8

Gdje piše - ON JE BOG?

(Cool Nego primit ćete snagu Duha Svetoga koji će sići na vas i bit ćete mi svjedoci u Jeruzalemu, po svoj Judeji i Samariji i sve do kraja zemlje."
------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13

Kao nije isto i jednako Bog.
Pročitaj stih:

(13) iščekujući blaženu nadu i
pojavak slave velikoga Boga
i
Spasitelja našega Isusa Krista

Ne kaže se da je Sin=Bog,
čitaj bolje - 2 su -1 i drugi

Opet -izvrtanje činjenica.
Da li to radiš slučajno?
------------------------

- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29

Gdje dole čitaš Isus=vječni Bog?

(20) Jer Jahve gleda sa svog uzvišenog svetišta, s nebesa na zemlju gleda (21) da čuje jauke sužnjeva, da izbavi smrti predane, (22) da se na Sionu navijesti ime Jahvino i njegova hvala u Jeruzalemu (23) kad se narodi skupe i kraljevstva da služe Jahvi. (24) Putem je istrošio sile moje, skratio mi dane. (25) Rekoh: "Bože moj, nemoj me uzeti u sredini dana mojih! Kroza sva koljena traju godine tvoje. (26) U početku utemelji zemlju, i nebo je djelo ruku tvojih. (27) Propast će, ti ćeš ostati, sve će ostarjeti kao odjeća. Mijenjaš ih poput haljine i nestaju: (28) ti si uvijek isti - godinama tvojim nema kraja. (29) Djeca će tvojih slugu živjeti u miru i potomstvo će njihovo trajati pred tobom.

Ja nigdje.
Laž.
----------------------------

Joj!
Ne da mi se više.

Molim čitatelje
da ne vjeruju
slijepo nikome,
niti meni.

Provjerite sve što vam neko iznosi.

Iz gornjih primjera,
jako je lijepo - ružno
vidljivo kako se laže
i manipulira
izmišljotinama.

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista

Isus znači Jahve spašava. Stih koji si dao govori da je Isus Bog. Veznik I ne označava dvije osobe. Nego je spasitelj veliki Bog Isus Hrist.

A i sam naziv Isus znači "Jahve spašava", u novom zavjetu je jasno da je Isus spasitelj. Dakle Isus je Jahve. Tako da gdje god ti kažeš Jahve to je Isus.

A ti se dobro zapitaj zašto ne vidiš da je Isus Bog, tj. ko ti ne da da vidiš da je Isus Bog.

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista
Isus znači Jahve spašava. Stih koji si dao govori da je Isus Bog. Veznik I ne označava dvije osobe. Nego je spasitelj veliki Bog Isus Hrist.
A i sam naziv Isus znači "Jahve spašava", u novom zavjetu je jasno da je Isus spasitelj. Dakle Isus je Jahve. Tako da gdje god ti kažeš Jahve to je Isus.
A ti se dobro zapitaj zašto ne vidiš da je Isus Bog, tj. ko ti ne da da vidiš da je Isus Bog.

-------------------------------------------------

Ništa se bez stihova ne podrazumijeva!
-------------------------------------------
Zašto izvrćeš Božju istinitu riječ?????????????????????????????????????????????????????

Zašto ne iznašaš istinite stihove,
već ih prekrajaš kako tebi i tvom lažnom nauku odgovara???????????????????????????????

Već samim tim djelom prekrajanja - jasno dokazuješ svima da nisi iznosio istinu.

Nemaš istinu - zato moraš prekrajati stihove.

-------------------------------------------------

Da li možeš čitateljstvu objasniti zašto mijenjaš Božju riječ???????????????

U tvom postu je dokaz da si to radio !!!!!!!!!!!!!!

Zašto?????????????????????????????????????????????????????????????????

-------------------------------------------------------

Očito je za tebe stih:

Otkrivenje 22:

(18) Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi:
Tko ovomu što doda,
Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
(19) I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi,
Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu -
na svemu što je napisano u ovoj knjizi.

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
Nemoj da pišeš sve boldovanim slovima.

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Nemoj da pišeš sve boldovanim slovima.


Oprosti - pobjeglo mi.

Ali zašto mijenjaš riječ?

Gdje piše - Isus = Jahve?

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
Ajmo se držati tema. Ovdje je tema: Isusove usporedbe.
Hvala svima.

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
" I nagrnu k njemu silan svijet te je morao ući u lađu: sjede, a sve ono mnoštvo stajaše na obali. 3I zborio im je mnogo u prispodobama: "Gle, iziđe sijač sijati. 4I dok je sijao, nešto zrnja pade uz put, dođoše ptice i pozobaše ga. 5Nešto opet pade na kamenito tlo, gdje nemaše dosta zemlje, i odmah izniknu jer nemaše duboke zemlje. 6A kad sunce ogranu, izgorje i jer nemaše korijena, osuši se. 7Nešto opet pade u trnje, trnje uzraste i uguši ga. 8Nešto napokon pade na dobru zemlju i davaše plod: jedno stostruk, drugo šezdesetostruk, treće tridesetostruk." 9"Tko ima uši, neka čuje!"

Isus sám objašnjava ovu usporedbu u stihovima 18-23.
Makar ne kaže tko je sijač, možemo vidjeti da je to on (st.37) ili oni koji propovijedaju vijest o Kraljevstvu.
Zrnje je riječ (poruka) o Kraljevstvu (st.19).
Tlo su oni koji slušaju poruku.

Zrnje koje pada uz put govori o ljudima koji odbijaju primiti poruku. Oni čuju ali ne razumiju - ne zato što ne mogu, nego zato što ne žele. Ptice su prikaz Sotone - on iz srca slušatelja otima (pozoba) što je posijano.

Kamenito tlo predstavlja ljude koji čuju poruku i s radošću je primaju (odmah izniknu). Ali, kad dođu prva iskušenja i problemi - brzo i odustanu - jer nisu utvrđeni ( nemaju korijen).

Tlo obraslo trnjem su oni koji izgledaju kao pravi podanici Kraljevstva, ali briga za život i naslađivanje bogatstvom uguše njihovo zanimanje. U njihovom životu nema mjesta za Boga.

Dobra zemlja predstavlja pravog vjernika. On sa otvorenošću sluša Riječ i razumije je. On donosi plod.

Ova usporedba prikazuje današnji život čovjeka.

descriptionIsusove usporedbe EmptyRe: Isusove usporedbe

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply