Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyMolitve Sv.Vidu

more_horiz
MOLITVA SVETOM VIDU

Sveti Vide, slavni mučeniče,
Koji si posvjedočio svoju vjeru u Isusa Krista,
Žrtvujući I vlastiti život,
Obraćamo ti se puni povjerenja.

Štiti I brani naše mlade kako bi oni bili
Nada u bolje sutra.
Budi blizu starijima kako bi bili učitelji života.
Štiti naše mjesto I sve njegove mještane,
Kako bi vjerni kršćanskoj tradiciji,
I nadalje živjeli vjeru svojih predaka.

Daj da te nsljedujemo u krepostima
Te tako ostanemo postojani u vjeri,
Nadi I kršćanskoj ljubavi.

Pomozi nam da nasljedujemo Krista
Na njegovom križnom putu I tako ustrajemo
U dobru cijeloga svog života,
Kako bismo mogli jednoga dana
Zajedno s tobom I sa svima svetima
Uživati Nebesko kraljevstvo.
Amen.

LITANIJE SV. VIDA

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!

Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, otkupitelja svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo jedan, Bože, smiluj nam se!

( iza svakog zaziva Moli za nas! )

Sveta Marijo,
Sveta Bogorodice,
Sveta Djevo Djevica,

Sveti Vide, anđeoski mladiću
Sveti Vide, veoma čedni mladiću
Sveti Vide, jaki viteže Božji
Sveti Vide, vojniče Kristov
Sveti Vide, nepokolebivi mučeniče
Sveti Vide, uzore postojanosti u vjeri
Sveti Vide, preziratelju svjetskih taština
Sveti Vide, liječniče nemoćnih
Sveti Vide, prosvjetitelju slijepih
Sveti Vide, utješitelju ucviljenih
Sveti Vide, pobijeditelju nečistih duhova
Sveti Vide, ljubitelju svete čistoće
Sveti Vide, šibama išibani
Sveti Vide, u mukama strpljivi
Sveti Vide, od anđela pohodom počašćeni
Sveti Vide, svjetlosti vjere kršćanske
Sveti Vide, silom odvraćan od kršćanstva
Sveti Vide, čuvan od anđela dok si morem plovio
Sveti Vide, koji si obratio mnoge krivovjerce
Sveti Vide, koji si bio zatvoren u tamnicu za vjeru Isusovu
Sveti Vide, koji si stavljen u kotao napunjen vrelim olovom, sumporom I smolom
Sveti Vide, koji si na daski bio rastezan
Sveti Vide, koji si bačen pred lava da te razdere
Sveti Vide, koji svojim zagovorom otklanjaš vremenske nepogode
Sveti Vide, koji si nijemima od Boga govor isprosio
Sveti Vide, koji svojim zagovorom vid vraćaš slijepima
Sveti Vide, koji svojim zagovorom od svih bolesti oslobađaš
Sveti Vide, čudotvorče po svijetu glasoviti
Sveti Vide, u nebu od boga okrunjeni
Sveti Vide, utočište naše
Sveti Vide, obrano naša
Sveti Vide, mladiću poznati
Sveti Vide, jaki mučeniče
Sveti Vide, zaštitniče katoličke vjere
Sveti Vide, osloboditelju svojim zagovorom od vječne propasti
Sveti Vide, mladiću s muževnom stalnošću
Sveti Vide, proslavljeni u vječnoj svjetlosti
Sveti Vide, osloboditelju od duševnih I tjelesnih bolesti
Sveti Vide, moćni zaštitniče u svim neprilikama,
Sveti Vide, moćni djelitelju zdravlja

Jaganjče Božji koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam Gospodine!
Jaganjče Božji koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas Gospodine!
Jaganjče Božji koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se Gospodine!


Moli za nas, sv. Vide, mučeniče!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih!


Pomolimo se:


Bože, Crkvu Kristovu obogatio si životom sv. vida mučenika.
Daj
nam, po njegovu zagovoru poniznost, jakost u vjeri, vječnu sreću na
nebesima, vjerničku stalnost i sve druge vrline sv. Vida.
On ti je mila žrtva, primio si njegovu palmu mučeništva, smiluj se i nama u svim poteškoćama našega života.
Vrati
vid slijepima, daj govor nijemima, vrati sluh gluhima, daj da hromi
prohodaju, gladni se nasite, nevjernici Tebe upoznaju, a svi koji tebe
upoznaše da za vjeru budu spremni dati i svoj život po primjeru sv.
Vida.
To te molimo po Kristu Gospodinu našemu, koji s Tobom živi i kraljuje Bog po sve vijeke vjekova.
Amen.

descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyRe: Molitve Sv.Vidu

more_horiz
Ej Ane, daj napiši iz kojeg izvora je gornja Molitva ?

descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyRe: Molitve Sv.Vidu

more_horiz
prva Poslanica Timoteju 2:5
jedan je Bog,JEDAN I POSREDNIK IZMEĐU BOGA I LJUDI: čovjek KRIST ISUS,koji predade samoga sebe kao otkupninu za sve.
poslanica Hebrejima 7:25
stoga može i vazda spašavati one koji po NJEMU PRISTUPAJU BOGU;jer,uvijek živi da POSREDUJE za njih.
Matej 11:11
zaista,kažem vam,među onima koje su rodile žene nije ustao veći od Ivana Krstitelja. Ali najmanji u Kraljevstvu nebeskom veći je od njega.
Matej 12:48
a On onomu koji mu to javi odvrati:TKO JE MOJA MAJKA,I TKO SU MOJA BRAĆA? I pruži ruku prema svojim učenicima te reče:EVO MOJE MAJKE I MOJE BRAĆE! TKO GOD NAIME VRŠI VOLJU MOGA OCA NEBESKOG,ON MI JE BRAT,I SESTRA I MAJKA.
Dragi prijatelji čitajte Novi zavjet i vjerujte Božjoj riječi.
Isus nas sve ljubi i želi da Mu svi dođemo. Jasno nam je dao do znanja da je samo On posrednik i nitko drugi...tako piše u Bibliji. Molim vas samo vjerujte Božjoj riječi,Božjoj nauci... ISUS VAS JAKO VOLI!!!SVOJ ŽIVOT JE DAO ZA SVE NAS!!

descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyRe: Molitve Sv.Vidu

more_horiz
Nikome se ne nameće svoja vjerovanja, nego se poštiva tuđa.

Pitanje je da li je Isus mislio na to kad je to rekao i da li je uopće to rekao.

descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyRe: Molitve Sv.Vidu

more_horiz
Biblija je Sveta knjiga dana od Boga,sve što se u njoj nalazi za kršćanina mora biti da i amen.
Ja nikome ne želim ništa nametat,niti mi je to u cilju.
Cijeli Novi Zavjet svjedoči za Isusa,samo Isusa,svatko vjeruje u šta hoće,to je svačije pravo. Ja samo pišem ono što piše u Bibliji,niti manje a niti više,zato jer stoji pisano u Otkrivenju 22:18-19 Ja svakomu koji čuje proročanske RIJEČI ove knjige izjavljujem: tko ovomu što nadoda, Bog će mu dodati zla opisana u ovoj knjizi, a ako tko oduzme od riječi ove proročke knjige,Bog će mu oduzeti njegov dio sa stabla života i u Svetom gradu, opisanim u ovoj knjizi.
Ovo sve pišem zato jer mi je Isus promijenio život, ja tu ne stavljam i izmišljam ništa, tako kaže Biblija,a na tebi je dali ćeš vjerovat Bibliji...Pismo još kaže u djelima Apostolskim 4;12 spasenja nema ni po jednom drugom, jer je pod nebom to jedino ime dano ljudima po kojem nam se treba spasiti.
Mogu ti dati svoje svjedočanstvo da pročitaš kako me Isus promijenio,ne nametam ti ja svoju vjeru, ne Vjeru Isusa Krsta kako stoji pisano.

descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyRe: Molitve Sv.Vidu

more_horiz
Pa naravno, ali ona izvorna Biblija, Sv.Pismo.Ovaj prevod pitanje jel'dobar.da li je onako izvorno ili izmjenjeno, to ne može nitko garantirati. i da li je dobro objašnjeno.Isus je govorio u usporedbama i slikovito, dosta je teško za shvatiti što hoće reći i može se interpretirati na sto načina.

Meni je Isus promjenio život, u mojoj vjeri i s načinom na koji ja vjerujem..bitno je vjerovatno, a kako , na koji način, to nema nikakve veze.

Od kad se molim Gospi da me zagovara kod Gospodina, ja sam 360 stupnjeva se promjenila i obratila. to ti je moje svjedočanstvo. a prelaženje na neke druge vjere nema veze s mozgom.svi imaju svoje interese u tome.u kojoj vjeri sam odgajana , slijedim ju..vjerujem u Krista, i to je jedino bitno..a to kako tko moli i kako se deklarira po vjeri ili se natječe čija vjera je prava, točna ili vjerodostojnija Bogu, nema veze s mozgom..

descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyRe: Molitve Sv.Vidu

more_horiz
Pa naravno, ali ona izvorna Biblija, Sv.Pismo.Ovaj prevod pitanje
jel'dobar.da li je onako izvorno ili izmjenjeno, to ne može nitko
garantirati. i da li je dobro objašnjeno.Isus je govorio u usporedbama i
slikovito, dosta je teško za shvatiti što hoće reći i može se
interpretirati na sto načina.


molim te nemoj citirati crkvu nego uzmi bibliju i citaj.
original grcki iz tog stoljeca imamo a i stari zavijet imamo tako da nemamo sta pricati o pravilnim ili nepravilnim prijevodima. svatko danas moze nabaviti te originale da provijere eventualne nejasnoce u prijevodima. sam krist je koristio stari zavijet koji danas koristimo i ako nije imao primjedbe na njega onda mislim da jos manje mozemo imati mi.
novi zavijet koji imamo je u skladu sa starim zavijetom tako da mozemo imati sigurnost u njegovu ispravnost.

Meni je Isus promjenio život, u mojoj vjeri i s načinom na koji ja
vjerujem..bitno je vjerovatno, a kako , na koji način, to nema nikakve
veze.
nitko ne osporava da vijera u krista ne mjenja ljude jer u katolickoj crkvi je bilo i jos ima mnogo vecih vjernika nego mozda u protestantskim crkvama. ali kod tih vjernika je mnogo veca mogucnos da upadnu u neke prijevare i da se nadju u jako nezgodnim situacijama u zivotu jer neznaju kako pravilno ispitati nesto dali dolazi od boga ili od sotone.

Od kad se molim Gospi da me zagovara kod Gospodina, ja sam 360 stupnjeva
se promjenila i obratila. to ti je moje svjedočanstvo. a prelaženje na
neke druge vjere nema veze s mozgom.svi imaju svoje interese u tome.u
kojoj vjeri sam odgajana , slijedim ju..vjerujem u Krista, i to je
jedino bitno..a to kako tko moli i kako se deklarira po vjeri ili se
natječe čija vjera je prava, točna ili vjerodostojnija Bogu, nema veze s
mozgom..


oprosti ali te moram ispraviti... ti si se 360 stupnjeva promijenila od kada se molis i tocka i zato sto je mnogo jaca vijera u tebi za isusa. jer na taj nacin sveti duh lakse dolazi do tvog srca. Marija nema veze sa time.

prelazenje na drugu vjeru... hmmm.... pa neces poceti vjerovati u alaha ili u saj babu ako pocnes proucavati sta ti taj isti isus krist zeli reci kroz svoju rijec bez nekih rekla-kazala tradicijama za koje znamo dobro izvor.
sve sto trebas je moliti se jedinom posredniku isusu kristu da ti otvori oci dok budes citala njegovu rijec i gotovo.

sta ima veze sa mozgom ili nema... dali ti ga je bog dao za razmisljanje ili da prihvacas zdravo za gotovo prvo sto ti dodje naruku.
tebi je prvo doslo sta su te roditelji ucili i ti si tu stala kao i vecina.... da su ti roditelji bili budisti ti bis tamo i ostala.

ja sam isto dozivijo obracenje sa bozijom rijeci a bijo sam ateista po roditeljima...
to znaci ne slijediti ono sta ti prvo dodje pod ruku nego istraziti sta je ispravno. i iskoristiti dar razmisljanja koji ti je podarijo bog.
--------------------------------------------

sto se tice militva.... ako je bog nas otac... sto se nadam da se svi slazete.

zamislite si da vas otac kada dodje doma sa posla i vidi vas mozda radi zaposlenosti dva sata na dan i da vi kada ga vidit pocnete govoriti i ponavljati non stop par recenica u krug kao papige i tako dok on opet ne otidje na posao.
zamislite si kako bi se osijecao taj otac i kakav bolestan odnos biste imali sa njime.
umijesto da kada ga vidite mu ispricate sta ste danas napravili ili vidjeli, ispricati mu neki dogadjaj koji vam se dopao i zahvaliti mu na nekom poklonu koji vam je podario i pozeliti mu srece na poslu i reci mu da ga volite i da jedva cekate da se opet vidite da mu ispricate nove dogodovstine.... tada bi se taj otac ponosijo vama i jedva bi cekao da se slijedeci dan vrati sa posla da prica sa vama.

ajde vi meni recite kako se osijeca nas nebeski otac kada mu se ponavljaju jedne te iste molitve koje nemaju nikave veze sa vama i vasim zivotom bez prestanka i ne cuje niti jednu vasu rijec i sta vas zaista muci i koliko ga volite i da on vama kaze koliko vas voli. i da se raduje ponovnom razgovoru sa vama u onih jadnih par minuta na dan kada se sjetimo uputiti rijec nasem ocu jer smo previse okupirani nasim zemaljskim problemima o kojima bi on rado slusao i da mu se izjadate kako vam je bilo na poslu i sta ste lijepoga ili ruznoga dozivjeli pa da vas on moze utijesiti u tim trenucima.

descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyRe: Molitve Sv.Vidu

more_horiz
Opet se nadoveyujemo na onu temu od prije.

Ja smatram da Marija ima veye s mojim obracenjem i od toga ne odstupam.

Moja vjera u Boga je jos jaca.

Svaka cast na kulturnom odgovoru, to i postujem. kao i raylisita misljena.


Ja mislim da moje molitve itekako iaju veyu samnom i sa Bogom. Njega sovem da me vodi i vjerujem da me vodi.i sahvaljujem mu na tome.

ispricavam se..tipkovnica mi se poremetila, pa su slova svakakva.

Poydrav!

descriptionMolitve Sv.Vidu EmptyRe: Molitve Sv.Vidu

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply