Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionKatolici, Jehovini svjedoci, Protestanti .... EmptyKatolici, Jehovini svjedoci, Protestanti ....

more_horiz
Evo prije par dana sam naišao na ovu stranicu i jako me je razveselila, ali pomalo i rastužila. Zašto toliko ljutnje jedni prema drugima? Moja vjera je prava, a tvoja nije. ?
Osobno sam odgajan u katoličkoj obitelji, imam sve sakramente ali Boga sam upoznao prije godinu dana i to u jednoj od kršćanskih zajednica (Borongajci). Hvala Bogu na tome. Budući da sam i sam bio odgajan u katoličkoj vjeri i išao u Crkvu, prvi sastanak u toj zajednici nije mi baš "sjeo" čak što više mislio sam "Ovi nisu baš normalni". Bog mi je oprostio moje takvo razmišljanje i u toj ne katoličkoj čitaj "nenormalnoj" zajednici upoznao sam našeg Oca. No nevjerni Toma (Ja) išao i kod Jehovinih Svjedoka. Moram priznati da je bilo ugodno i na njihovom sastanku ali znate što mi je prošlo kroz glavu Zašto to radiš, pa zar te nisam vodio ovih nekoliko mjeseci? Bio sam posramljen i zamolio Oca da mi oprosti. Naravno da sam u toj zajednici našao skoro svakome manu i kod ovog me smetalo ovo, kod onog me smetalo ono. Kad opet prođe kroz glavu. "A kakv si ti?" Jao, dragi Bože opet te molim da mi oprostiš. U samom početku su mi u zajednici rekli da napišem koje sam grijehove napravio. Znate koliko sam napisao. Četiri. Možete li zamisliti, samo četiri u četrdeset godina života. Naravno da su mi se svi nasmijali i rekli dobro, vidjet ćeš. Ajme meni, iz dana u dan se osvjedoćavam što radim. Pa napravim dnevno 100 grijehova. Razmislite i Vi malo o tome. Budite Blagoslovljeni.

descriptionKatolici, Jehovini svjedoci, Protestanti .... EmptyRe: Katolici, Jehovini svjedoci, Protestanti ....

more_horiz
resilina je napisao/la:
Evo prije par dana sam naišao na ovu stranicu i jako me je razveselila, ali pomalo i rastužila. Zašto toliko ljutnje jedni prema drugima? Moja vjera je prava, a tvoja nije. ?
Osobno sam odgajan u katoličkoj obitelji, imam sve sakramente ali Boga sam upoznao prije godinu dana i to u jednoj od kršćanskih zajednica (Borongajci). Hvala Bogu na tome. Budući da sam i sam bio odgajan u katoličkoj vjeri i išao u Crkvu, prvi sastanak u toj zajednici nije mi baš "sjeo" čak što više mislio sam "Ovi nisu baš normalni". Bog mi je oprostio moje takvo razmišljanje i u toj ne katoličkoj čitaj "nenormalnoj" zajednici upoznao sam našeg Oca. No nevjerni Toma (Ja) išao i kod Jehovinih Svjedoka. Moram priznati da je bilo ugodno i na njihovom sastanku ali znate što mi je prošlo kroz glavu Zašto to radiš, pa zar te nisam vodio ovih nekoliko mjeseci? Bio sam posramljen i zamolio Oca da mi oprosti. Naravno da sam u toj zajednici našao skoro svakome manu i kod ovog me smetalo ovo, kod onog me smetalo ono. Kad opet prođe kroz glavu. "A kakv si ti?" Jao, dragi Bože opet te molim da mi oprostiš. U samom početku su mi u zajednici rekli da napišem koje sam grijehove napravio. Znate koliko sam napisao. Četiri. Možete li zamisliti, samo četiri u četrdeset godina života. Naravno da su mi se svi nasmijali i rekli dobro, vidjet ćeš. Ajme meni, iz dana u dan se osvjedoćavam što radim. Pa napravim dnevno 100 grijehova. Razmislite i Vi malo o tome. Budite Blagoslovljeni.


Očigledno si osoba kojoj sekte pašu. Kada čovjek neće istinu Bog mu šalje djelotvornu zabludu. Bolje da si ateist nego što Boga po sektama tražiš. Znam po sebi, bio sam pripadnik tri različite sekte.

descriptionKatolici, Jehovini svjedoci, Protestanti .... EmptyRe: Katolici, Jehovini svjedoci, Protestanti ....

more_horiz
Moja vjera je prava, a tvoja nije. ?

Zato sto ne postuju prvo Boga,jer je on dao slobodnu volju covijeka,a onda i covijeka kao Bozje stvorenje i njegovo dostojanstvo,a i slobodu covjeka da ima birati i usmjeravati prava svoju vjeru, kako odgovaraju njegovom karakteru,pa otuda i imamo toliku masu nominalnih vjernika,koji sjede u razlicitim denominacijama.A najbolji su mi ovi destruktivci koji toliko misle da imaju slobodu cak i iznad Boga gospodariti tudjom vjerom.
Sve ostalo je nevrijedno komentara i pokazuje,koliko covijek moze nisko pasti kad misli da je on najispravniji,konacno zar se nije istom metodom posluzio i najveci neprijatelj ljudske duse?

Tko ostvaruje ljubav u ime Crkve, neće nikada pokušati nametnuti drugima vjeru Crkve. On je svjestan da je ljubav u svojoj čistoći i u svojoj besplatnosti najbolje svjedočanstvo Boga u kojeg vjerujemo i koji nas potiče ljubiti. Kršćanin zna kada je vrijeme za govor o Bogu i kada je bolje šutjeti o njemu i prepustiti samoj ljubavi da govori. On zna da je Bog ljubav (usp. 1 Iv 4,Cool
http://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/encyclicals/documents/hf_ben-xvi_enc_20051225_deus-caritas-est_hr.html

descriptionKatolici, Jehovini svjedoci, Protestanti .... EmptyRe: Katolici, Jehovini svjedoci, Protestanti ....

more_horiz
Dina, ne znam zašto tolika gorčina. Pogledaj moju treću rečenicu, na kraju je upitnik, a ne uskličnik. Još jedna stvar, od kuda si shvatila da ja mislim da sam ispravan, pa jesi li pročitala predzadnju rečenicu. Pokušavam biti i moram ti reći da sam punu, puno bolji neko prije godinu dana. Blagoslov tebi.

descriptionKatolici, Jehovini svjedoci, Protestanti .... EmptyRe: Katolici, Jehovini svjedoci, Protestanti ....

more_horiz
resilina je napisao/la:
Evo prije par dana sam naišao na ovu stranicu i jako me je razveselila, ali pomalo i rastužila. Zašto toliko ljutnje jedni prema drugima? Moja vjera je prava, a tvoja nije. ?
Osobno sam odgajan u katoličkoj obitelji, imam sve sakramente ali Boga sam upoznao prije godinu dana i to u jednoj od kršćanskih zajednica (Borongajci). Hvala Bogu na tome. Budući da sam i sam bio odgajan u katoličkoj vjeri i išao u Crkvu, prvi sastanak u toj zajednici nije mi baš "sjeo" čak što više mislio sam "Ovi nisu baš normalni". Bog mi je oprostio moje takvo razmišljanje i u toj ne katoličkoj čitaj "nenormalnoj" zajednici upoznao sam našeg Oca. No nevjerni Toma (Ja) išao i kod Jehovinih Svjedoka. Moram priznati da je bilo ugodno i na njihovom sastanku ali znate što mi je prošlo kroz glavu Zašto to radiš, pa zar te nisam vodio ovih nekoliko mjeseci? Bio sam posramljen i zamolio Oca da mi oprosti. Naravno da sam u toj zajednici našao skoro svakome manu i kod ovog me smetalo ovo, kod onog me smetalo ono. Kad opet prođe kroz glavu. "A kakv si ti?" Jao, dragi Bože opet te molim da mi oprostiš. U samom početku su mi u zajednici rekli da napišem koje sam grijehove napravio. Znate koliko sam napisao. Četiri. Možete li zamisliti, samo četiri u četrdeset godina života. Naravno da su mi se svi nasmijali i rekli dobro, vidjet ćeš. Ajme meni, iz dana u dan se osvjedoćavam što radim. Pa napravim dnevno 100 grijehova. Razmislite i Vi malo o tome. Budite Blagoslovljeni.


Pozdrav od Simplya.
Drago mi je da ovdje iznosiš svoje osobno iskustvo. Primjećujem da se u tvojoj glavi vodila borba oko toga "kakvi su oni - kakav sam ja". Vidim da si primjetio kod tih ljudi nešto nenormalno (tako ti kažeš), ali da si preko toga prešao i prihvatio to kao normalno!?
Mislim da bi bilo dobro napraviti usporedbu "kakav je bio Krist - kakav trebam biti ja" da bismo bili sigurni kako nas neće zavoditi naša vlastita razmišljanja. Jer ipak čovjek koji ne vjeruje Bogu - prvenstveno vjeruje sebi (svojim osjećajima, svojim razmišljanjima, svojim željama). Ali da bismo bili na Kristovom putu (da bi On bio naš Put) potrebno je dobro upoznati kako je Krist živio - i svoj život okrenuti u tom smjeru.
Pozdrav

descriptionKatolici, Jehovini svjedoci, Protestanti .... EmptyRe: Katolici, Jehovini svjedoci, Protestanti ....

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply