Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionUniverzalni život EmptyUniverzalni život

more_horiz
To je jedna poprilično zanimljiva vjerska zajednica koja je naoko kršćanska, ali u biti i nije...

Da ne duljim previše sa objašnjavanjem, napomenut ću da vjeruju u reinkarnaciju. zanima me jeli itko od vas imao kakvog iskustva sa tom ekipom?

descriptionUniverzalni život EmptyRe: Univerzalni život

more_horiz
Zajednica jeste krscanska. Vjeruju u Isusa, priznaju Evandjelja, ali odbacuju Pavlove i ostale poslanice kao nesavrsena ljudska djela. Povrh toga jos imaju neke svoje novije objave po nekoj svojoj prorocici Gabrijeli. Mislim da sve u svemu jos uvijek ostaju unutar sireg okvira krscanstva. Mnogo vise nego recimo mormoni, barem za moj ukus.

Filozofija im je vrlo sarolika. Vjeruju u gomilu cudesa. Marija, Mojsije, Abraham svaki imaju svoje nebo. Onda je tu Sotona kao neki vid prirode, pa djavli, urote... cijeli lunapark. Kruzno dogadjanje u tvorevini. Reinkarnacija. Meni se cine kao mjesavina pseudo-gnostickog krscanstva i new age-a. Imam jednog poznanika koji je u tome. Jednom mi je sve to objasnjavao. Imaju i nesto dobrih stvari. Zalazu se za ekologiju (mada na krajnje naivan i idealistican nacin), vegani su i sl.

descriptionUniverzalni život EmptyŠto je Univerzalni život?

more_horiz

To je život u Duhu Božjem - Unutarnja religija
Univerzalni život Schnorkselmitte


Univerzalni život znači univerzalni duh, Bog, koji je sve u svemu, ne naučava samo Svoj vječni zakon ljubavi i jedinstva već Svojoj djeci pokazuje također kako se vječni zakon može koristiti na svim područjima života na Zemlji. U Očenašu skoro 2000 godina kršćanstvo moli: »Dođi kraljevstvo Tvoje, budi volja Tvoja, kako na Nebu tako i na Zemlji.« U Univerzalnom životu Krist nas preko proročke riječi uči što ova izreka znači za nas ljude i kako se ona može ostvariti na Zemlji u svim područjima života, kako bi nastao mir i čovječanstvo ispunjavalo Božju volju.

Prvi kršćani nisu znali niti za svećenike niti za ceremonije. Isus iz Nazareta im je jednostavnim riječima objasnio Govor na Gori, put u Božje kraljevstvo u nutrini svakog čovjeka. Taj put i to učenje danas su aktualniji nego ikada.

Univerzalni život je zajednica koja je priključena na prakršćansku struju. Nit vodilja mišljenja, življenja i djelovanja prakršćana u Univerzalnom životu su Deset Božjih zapovijedi i Isusov Govor na Gori koji su izvadci iz Božjeg zakona. Tko ih ispunjava korak po korak, taj počinje sve više i više postajati jedno s vječnim duhom koji prožima univerzum - Bogom. On je ujedno naš nebeski Otac čija smo mi djeca. Sve što je Bog stvorio je život iz Njega i vječno postoji.

U svim vremenima Bog je ljudima govorio preko proroka. On to čini opet u proročkoj riječi za današnje vrijeme. Posredovano preko Njegove proročice i izaslanice, Gabriele, nastalo je veliko božansko djelo objava. Još nikada nisu bili npr. nastanak materijalnog svijeta i ono što ga u najdubljoj nutrini održava skupa, događaj Pada, Božji plan spašavanja ljudi i duša i značenje Otkupiteljskog čina Isusa iz Nazareta, objašnjeni tako duboko, opsežno i svakome razumljivo. Prije svega Božji Duh naučava Unutarnji put k Bogu u Prakršćanskoj životnoj školi preko Gabriele, Svoje proročice-učiteljice.

Sada se dakle ispunjava ono što je Isus iz Nazareta navijestio prije 2000 godina: "Imam vam reći još mnogo toga, ali vi to sada još ne možete nositi. Ali kada dođe onaj, duh istine, tada će vas on uvesti u svu istinu." (Iv. 16, 12) Život u Božjem Duhu je aktivni život prema istinskome učenju Isusa iz Nazareta, koje vječni Duh iznova objašnjava u Univerzalnom životu preko Svoje proročice i izaslanice, Gabriele. On vodi iz tjeskobe sebične svakodnevnice u kozmičku svijest, u povezanost sa svim bitkom.

Pravo Božje proroštvo ne vodi čovjeka u ovisnost, već u slobodu kršćanina koji sam uzima svoj život u ruke, koji gradi na stijeni Kristu u svojoj nutrini i nije upućen na ljudske posrednike. U Univerzalnom životu ne postoji članstvo. Svatko je slobodan i svatko ostaje slobodan. Sudjelovanje u Kozmičkoj životnoj školi i na susretima je besplatno.

U 25 godina Univerzalni život je izrastao u prakršćanski pokret širom svijeta. Ljudi po čitavoj zemlji slušaju božanske objave preko proročke riječi za današnje vrijeme i bezbrojne sate duhovne obuke preko Gabriele na susretima ili preko radija. Božja riječ je ljudima dostupna u mnogim knjigama kao i kasetama i CD-ima.

Ostale informacije o odnosu Univerzalnog života prema institucijama crkve naći ćete pod Prakršćani i službene crkve.

descriptionUniverzalni život EmptyRe: Univerzalni život

more_horiz
Oni su sljedbenice lažne proročice Gabrijele.

gabrijela vitek-univerzalna crkva

descriptionUniverzalni život EmptyRe: Univerzalni život

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply