Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionDnevna duhovna misao EmptyDnevna duhovna misao

more_horiz
Nepokolebljivi u uskolebanom svijetu
"Jahve mi je svagda pred očima; jer mi je zdesna, neću posrnuti." (Psalam 16,Cool
Mi živimo u opasnom vremenu u kojemu je bezbožnost postala uobičajena pojava. Čak i oni koji se nazivaju kršćanima, više ne vjeruju svojoj Bibliji. Za njih je istina Božje riječi odviše jednostavna i oštra. ... Prevladavaju protukršćanske ideje, običaji i navike i čak se proglašavaju kršćanskima, dok se na ono što je najvrednije, na ono što Bog najviše cijeni, gleda s prijezirom. Dobro bi bilo kada bi se bogobojazni ljudi upitali: Kako će sve to završiti? Ljubav prema Kristu i ljubav prema bližnjemu kao da skoro izumire u ljudskim srcima. ...
Bezakonje prevladava na svakom koraku jer se Sotona spustio k nama s velikim gnjevom, znajući da ima malo vremena. On je ustrajan, marljiv i neumoran radnik, i ako je ikada postojalo vrijeme kada je čovjeku bilo potrebno da mu Krist bude s desne strane, onda je to sada. ... Nama je Zapovjednik našeg spasenja stalno potreban u našoj blizini.
Svuda oko nas vlada uznemirenost, a tako će biti i ubuduće jer se kraljevstva ovoga svijeta nikada neće umiriti. Kušnja da se odreknemo Krista u duhu i ponašanju nikada nje bila tako snažna kao danas, i ona će postajati sve jača što se više budemo približavali kraju. Na ljude će doći jake i neodoljive kušnje. Lažna naučavanja i bajke bit će prikazivane i nuđene ljudima kao biblijska istina; i ako bude moguće, one će prevariti čak i izabrane. No je li sada vrijeme da naša ljubav ohladni, upravo sada kada se bezakonje toliko umnožilo? Je li sada vrijeme da se opustimo? Je li sada vrijeme da se odvojimo od Boga, našeg Savjetnika?
Kraj svemu se približio. Dan Božji ubrzao je korak kojim se približava. Svijet je pun zločina, straha i tuge. Događaju se katastrofe na kopnu i na moru. Vjetrovi i oluje doprinose da nam je postalo nesigurno odvojiti se od Boga makar samo jedan trenutak. Samo oni koji žive vjerom u ovo vrijeme kušnji moći će opstati u dan ispita kada će sve što se može potresti biti potreseno, dok će oni boraviti u sigurnosti i ostati nepokolebljivi. (YI, 19. srpnja 1894.)

descriptionDnevna duhovna misao EmptyRe: Dnevna duhovna misao

more_horiz
Na straži svakog trenutka
"Dok će zli ljudi i varalice, ujedno zavodnici i zavedeni, napredovati iz zla u gore." (2. Timoteju 3,13)
Svim raspoloživim sredstvima neprijatelj nas pokušava iznenaditi i zateći nespremnima. On nas prvo može pokušati prevariti laskavim riječima i prepredenim podmetanjima; ako u tome ne uspije, prelazi na otvoreno nasilje. On ima mnogo prikrivenih zamki za neoprezne noge i oni koji se jednom uhvate, ustanovljavaju da im je skoro nemoguće osloboditi se. Dok jedne uzdiže i hvali, dok im laska, na druge baca svoje ognjene strijele. Mi moramo biti na oprezu svakog trenutka. Dani posebnih nevolja, teškoća i opasnosti su pred nama. ...
Moramo shvatiti da će stanje, umjesto da postaje sve povoljnije, bivati sve teže. Pokvareni ljudi, zavodljivi učitelji, postajat će sve gori varajući sebe i druge. Moramo očekivati oštrije protivljenje od onoga koje smo dosad iskusili. ... Mi sada moramo prihvatiti Krista kao svoje utočište, ili će u danima koji nam predstoje naša duša biti obavijena mrakom i očajem. Postoji granica iza koje ljudska pomoć više ne vrijedi. Svatko od nas morat će živjeti vjerom kada bude primoran upustiti se u bliski i naizgled smrtonosni sukob sa silama tame. Svatko će morati stajati sam za sebe ili će pasti. Strijele Nečastivoga bit će vrlo skoro puštene na vjerne i nikakva zemaljska sila neće biti u stanju skrenuti njihov let. Ali kada bi se naše oči mogle otvoriti, mi bismo vidjeli Božje anđele kako okružuju pravedne da im nitko ne može nauditi. ...
Mi moramo gledati na Isusa, proučavati Njegove riječi, moliti se da dobijemo Njegovog Duha. Trebali bismo se češće nalaziti nasamo s Bogom u razmišljanju i molitvi. Molimo se više i govorimo manje. Ne možemo se pouzdati u svoju mudrost, u svoje iskustvo, u svoje poznavanje istine; svakoga dana moramo učiti, primati pouke od našeg nebeskog Učitelja i onda, bez obzira na udobnost, ugodnost ili pogodnost, moramo krenuti naprijed znajući da je vjeran Onaj koji nas je pozvao. ...
Shvaćajući svoju nemoć, oslonimo se na Njegovu snagu da pobijedimo milošću koju nam On daje. (RH, 28. kolovoza 1883.)

descriptionDnevna duhovna misao EmptyRe: Dnevna duhovna misao

more_horiz
http://www.maranata.biz/biblioteka/duhovne/kako.html
Dobra stranica za prpoznavanje kako i na koji sve način nas sotona želi zavesti.

descriptionDnevna duhovna misao EmptyRe: Dnevna duhovna misao

more_horiz
Evo jedan link za dnevnu molitvu: http://www.isusovci.hr/prostorduha/

descriptionDnevna duhovna misao EmptyRe: Dnevna duhovna misao

more_horiz
1 Sam 18,6-9; 19,1-7

„Za njihova povratka, kad se David vraćao ubivši Filistejca, izađoše žene iz svih gradova Izraelovih u susret kralju Šaulu veselo kličući, pjevajući i plešući uza zvuke bubnjeva i cimbala. Žene su plešući pjevale: "Pobi Šaul svoje tisuće, David na desetke tisuća." Šaul se vrlo ražestio, nije mu bila draga ta pjesma. Zato reče: "Davidu su dale desetke tisuća, a meni samo tisuće! Još mu samo treba kraljevstvo!" I od toga dana Šaul poprijeko gledaše Davida.
Šaul razloži svome sinu Jonatanu i svim svojim dvoranima svoju namjeru da ubije Davida. Ali Jonatan, Šaulov sin, vrlo je volio Davida. I Jonatan to javi Davidu ovako: "Moj otac Šaul kani te ubiti. Budi, dakle, na oprezu sutra ujutro, ostani u skrovištu i pritaji se. A ja ću izaći i stajat ću pokraj svoga oca u polju gdje ti budeš i govorit ću za tebe sa svojim ocem. Kad saznam kako je, javit ću ti." Jonatan pohvali Davida svome ocu Šaulu i reče mu ovako: "Neka se kralj ne ogriješi o svoga slugu Davida jer se on nije ništa ogriješio o tebe; naprotiv, ono što je radio bilo je od velike koristi za tebe. On je stavio život svoj na kocku, ubio je Filistejca i Jahve je pribavio veliku pobjedu svemu Izraelu: vidio si i radovao se. Zašto bi se, dakle, ogriješio o nevinu krv ubijajući Davida bez razloga?" Šaul posluša Jonatanove riječi i zakle se: "Živoga mi Jahve, David neće umrijeti!" Tada Jonatan dozva Davida i kaza mu sve te riječi. Zatim Jonatan dovede Davida k Šaulu i David opet dobi službu koju je imao prije.“

descriptionDnevna duhovna misao EmptyRe: Dnevna duhovna misao

more_horiz
Koristimo svoje probleme na blagoslov drugima


Što se tiče da imamo velike kušnje da se odreknemo Krista, jako me potresla knjiga Umrijet ću slobodan od Alexandra H. Noblea i preporučio bih svakome tko je u mogućnosti da je pročita. Ta knjiga može svakoga ohrabriti pa i onda kada mislimo da nam je teško i da imamo velike probleme, vjerujem da baš i nije tako kako izgleda. Istina je da smo okruženi ljudima koji nemaju vremena ni zanimacije da se bave istraživanjem Božje Riječi kao ni njezinih tematika, moguće je da imamo problema ili nesuglasica na poslu kao što je moguće i da imamo velikih problema i nerazumijevanja unutar obitelji. Sotona sve što god može koristi da nam nekako pokvari dan, naruši vjeru, da nas obeshrabri. Teško je izgubiti nekoga koga volimo u životu, raditi posao koji baš i nije za nas i boriti se protiv svakodnevnih nepravdama koje je netko nama učinio ili koje smo mi učinili drugima. Kada nam je teško trebamo otići nasamo razgovarati sa Bogom, trebamo biti iskreni prema sebi, pronaći svoje vrline i boriti se protiv svojih mana. Misao vodilja svakog pojedinca koji teži za smislom života treba biti saznanje i težnja ka Novom Gradu koji nam Krist čuva. Trebamo znati da nas Bog voli i da je dao Svog Sina za nas kako bi imali priliku da budemo spašeni, a ono što je na nama da učinimo je da se pokajemo, da odemo kod Boga, razgovaramo sa Njim, jer On nas čeka, On žudi da nam pomogne i da nas spasi, i jedino je što želi da usmjerimo svoje misli na Njega, što znači da se trebamo odreći nečega ovosvjetovnog što nas previše zaokupira,tj. On nas želi osloboditi prividne sreće i dati nam nešto što ne možemo ni zamisliti. Oslobodimo se lanaca navika i dopustimo Božjoj ljubavi da nas ponese. Iskoristimo probleme da postanemo bolje osobe, izgradimo se, utječimo pozitivno nal jude oko nas. Svi očekuju da ljudi koji su u teškoj životnoj situaciji budu zabrinuti, obeshrabeni i tužni, ali ako vide nekoga nasmijanog i vedrog, a znaju što mu se dogodilo, počet će pitati i onda svatko od nas ima priliku da svjedoči o nečemu što prevazilazi granice ljudskog uma. Uživajmo u blagoslovima koje nam je Bog dao u ovom životu, pa i kad nam je teško, i koristimo svoje probleme na blagoslov drugima.

descriptionDnevna duhovna misao EmptyRe: Dnevna duhovna misao

more_horiz
<tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr>
Otkrivenje 22,12"Evo, dolazim ubrzo i plaća moja sa mnom: naplatit ću svakom po njegovu djelu!Otkrivenje 22,13"Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!Otkrivenje 22,14Blago onima koji peru svoje haljine: imat će pravo na stablo života i na vrata će smjeti u grad!Otkrivenje 22,15Vani pak ostaju psi i vračari, bludnice, ubojice i idolopoklonici i tko god ljubi i čini laž.Otkrivenje 22,16"Ja, Isus, poslah anđela svoga posvjedočiti ovo po crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, sjajna zvijezda Danica.Otkrivenje 22,17I Duh i Zaručnica govore: "Dođi!" I tko ovo čuje, neka rekne: "Dođi!" Tko je žedan, neka dođe; tko hoće, neka zahvati vode života zabadava!Otkrivenje 22,18Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.Otkrivenje 22,19I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.Otkrivenje 22,20Svjedok za sve ovo govori: "Da, dolazim ubrzo!" Amen! Dođi, Gospodine Isuse!
Otkrivenje 22,21Milost Gospodina Isusa sa svima!

Dođite Isusu Kristu dok traje još vrijeme milosti i dok Krist još uvijek kuca na vrata vašeg srca. Jer vremena je malo i uskoro će milost proći. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.

descriptionDnevna duhovna misao EmptyRe: Dnevna duhovna misao

more_horiz
jeste li ikada razmišljali o velikoj razlici između "djela" i "ploda"?
Djela podrazumjevaju rad koji se obavlja uz pritiske i stalnu potrebu za proizvodnjom.Plod,oslikava miran,spokojan vrt;mjesto u kojem smo ponukani ostati kako bismo upijali njegovu ljepotu i uživali u zajedništvu jedan s drugim.
Važno je shvatiti da Bog ne dolazi u tvornicu za gotovim proizvodima.On dolazi u vrt da bi uživao u njegovim plodovima.
Evanđelje milosti nas poziva da ostavimo smog i pritisak života dobrih djela u tvornici i da radije uberemo plodove u vrtu našeg života-jer je to ono što Bog želi vidjeti.

Ako uistinu prebivamo u kristu-što pokazuje vjeru-tada će iz tog odnosa proizlaziti plod.Ako u mom životu nema ploda,onda moram preispitati svoju vjeru i odnos s Bogom.
"Sami sebe ispitajte da li ste u vjeri!Sami sebe istražite!Ili ne poznajete sebe-ta Krist je u vama.Ako ne,pokazujete se nevaljanima"(2 Kor 13:4-5)
Isus kaže da postoje vukovi u janječoj koži.
Možda izgledam kao kršćanin,ponašam se kao kršćanin-ali bako,zašto imaš tako velike zube?
Dakle,kako čemo znati tko je tko?
Isus je rekao:"Prepoznat ćete ih po njihovim rodovima"(Mt 7:20)

Zdrav odnos vjere u Isusu Kristu donosit će plod-uvijek.

descriptionDnevna duhovna misao EmptyRe: Dnevna duhovna misao

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply