Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


pollJeste li za Biblijski kros?

Da
5
71%
Ne
2
29%
Ukupno glasova:
7

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyKros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
Što mislite o Biblijskom krosu:
Kros - biblijski-Hrvatska Holly%20bible

Istina, Dina , Naomi, Euro , Joshua, Bhakti, Krizostome, Justine, Fazlija, Izraile, Crusader, Sinke, i drugi..hajde - tražimo rješenje za ostvarenje cilja - uvažavanje proroštva od strane autoriteta , struktura države i struktura kršćanskih denominacija i KC..
Moguć li je pokret siromašnih koji će svojim uvažavanjem sudbinske važnosti uvažavanja proroštva za ovo vrijeme uputiti , da ne kažem , natjerati autoritetne strukture na uvažavanje proroštva za sadašnje vrijeme u kojem je najveći nedostatak straha Božjeg ..?Kako to provesti?Ako je Bog uputio opomenu za sadašnje vrijeme znači da je takav prodor u strukture moguć.Naglašavam - u sve strukture !I u strukturu KC i svih kršćanskih denominacija...
Sestra Naumi nas je pitala što predlažemo konkretno za povratak evanđelju..
Imamo jedan prijedlog kojeg je moguće ostvariti preko udruge za vjersku slobodu , atletskih udruga, klubova, sportskih udruga , ministarstva, crkvi itd...On se sastoji u sudjelovanju javnosti , amatera i profesionalaca trkača u Biblijskom krosu kroz grad , naselja ili prirodu..Učesnici na određenoj stazi, ulici , trgu nose u manjem rancu Biblije i dijele ih ekipno promatračima pazeči da postignu najveći učinak u što kraćem vremenu..Sportski stručnjaci to mogu vrlo zanimljivo aranžirati sa medijima i oblikovati dinamičnu promidžbu..!
Kros - biblijski-Hrvatska AV17lf3i

Koji grad ili naselje predlažete - na pr. za proljeće?
Zagreb , Osijek, Vinkovce, Vukovar ....?
Ruke su im prazne, za koga trče:
Kros - biblijski-Hrvatska 20071015_1156072877_pa140027
14.10.07 - ZG. MARATON
Ruke su nam prazne - uzmimo Bibliju
prenesimo dušama koje su prazne:
Molim pogledajmo i poslušajmo poziv-
]http://video.google.com/videoplay?docid=-6552924726699030684&hl=en

]http://www.sljememarathon.hr/

Pozdrav atletskom klubu Sljeme i svim klubovima u Hrvatskoj!
Udržimo tjelesno i duhovno zdravlje - pomozite !
Arsene Dediću i ostali ...!

Forumaši , tko se javlja za Biblijski kros?
Javite se!
Ovdje:

............

.............
Na primjer:








1. 21.10.07 PODSUSED-ZAGREB
(TRKE/NAJAVE TRKA)
25. utrka «PODSUSED-ZAGREB» STAZAMA PIONIRA ZAGREBAČKE ATLETIKE koja je utemeljena 1906., a obnovljena 1983. MJESTO: Dvorana «Sutinka vrela» (istočni ul
Petak, 12 Listopad 2007


2. 28.10 - JAPETIC
(TRKE/NAJAVE TRKA)
....10.2007., Jastrebarsko, Prodindol, Vinska kuća "Jana" 10h CILJ: planinarski dom na Japetiću, staza je dužine 7km, visinska razlika 615m prosječan nagib 8% STARTNINA: 70kn Poklon vrećica:...
Utorak, 09 Listopad 2007


3. 21.10 - OTOK
(TRKE/NAJAVE TRKA)
... Otok i županija Splitsko-Dalmatinska DATUM: 21.10.2007. (nedjelja) START: 15,00 sat - S.C. Gola brda STAZA: 10 km, asfaltirana, valovita, označena, okrepa svakih 3,3 km STARTNINA: 70 kn GARDEROB...
Utorak, 09 Listopad 2007

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyRe: Kros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
Istina kaze da nemamo vodje - pastire stada ..
Treba pozvati prominentne osobe , politicare posebno da vode grupe u BK - biblijskom krosu..Isto tako i kardinala Bozanica da trci kros..Posebno gospodina Sanadera , Mesica, i mnoge politicare..
Hoce li pristati?
Koga biste vi pozvali..?
Uputio bi im otvoreno pismo da sudjeluju u Biblijskom krosu i maratonu..!

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyRe: Kros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
Jakob :
Treba pozvati prominentne osobe , politicare posebno da vode grupe u BK - biblijskom krosu..Isto tako i kardinala Bozanica da trci kros..Posebno gospodina Sanadera , Mesica, i mnoge politicare..
Hoce li pristati?

A Milanovića - također treba pozvati na biblijski kros...

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyRe: Kros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
Biblijski cross u Hrvatskoj
Kros - biblijski-Hrvatska RunnerKros - biblijski-Hrvatska RunnerKros - biblijski-Hrvatska RunnerKros - biblijski-Hrvatska RunnerKros - biblijski-Hrvatska RunnerKros - biblijski-Hrvatska Runner Kros - biblijski-Hrvatska RunnerKros - biblijski-Hrvatska Logo
Gdje si Ti u trci vjere, trčiš li radi sebe ili za koga trčiš..?


Što nosiš u ruci?

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyRe: Kros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
Zar ne posjeduje svako kucanstvo doma barem jednu BIbliju? Ja ih imam u
svakoj sobi+džepne Nove Zavjete. Dobro je nekom dati Bibliju, ako ju
ovaj poslije ne baci u neki čošak.. Što se tiče tog krosa,
predaleko sam da bih prisistvovao. Inaće, volim trčati po šumarcima
gdje me nitko ne vidi. Da sam bliže Zagrebu, sigurno bih se priključio.

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyRe: Kros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
Može li neki drugi sport, naprimjer squash ili golf.

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptySport i Biblija

more_horiz
Pravednik predlaže u pitanju:
Može li neki drugi sport, naprimjer squash ili golf.

Zašto ne, pa u ovim sportovima podosta je bogatih i darovitih skupina koji bi rado sponzorirali potrebe sirenja Biblije..

Ulaganje Bozje Rijeci u narod je posao koji se nastavlja na Kristov ulog - zrtvu - kojom je zaduzio sve narastaje do Njegovog dolaska i poslije u svu vjecnost - da nauce razgovor duse , uma i srca u punoj snazi predanosti sa Bogom licem k licu..Ovaj se ulog isplati jer ga pokriva beskrajna vrijednost vjecnog zivota iz kojeg dolazi most preko ponora smrti -Kristov kriz koji je svojina cijelog covjecanstva - onih koji ga primaju vjerom i djelom u jednostavnosti predane poboznosti...

Crusader razmislja:
Zar ne posjeduje svako kucanstvo doma barem jednu BIbliju? Ja ih imam u
svakoj sobi+džepne Nove Zavjete. Dobro je nekom dati Bibliju, ako ju
ovaj poslije ne baci u neki čošak.. Što se tiče tog krosa,
predaleko sam da bih prisistvovao. Inaće, volim trčati po šumarcima
gdje me nitko ne vidi. Da sam bliže Zagrebu, sigurno bih se priključio.


Onima koji nemaju Sveto pismo predajmo im blago, one koji ga imaju a ne izucavaju pokrenimo ih na stalno izucavanje radi poznavanja sa Kristom..
Narod osjeća to blago izdaleka , povedimo ga u riznice vjecnog zivota i Biblijskim krosom!Cinjenica je da gorljivi vjernici imaju vise primjeraka Svetog pisma, u ovoj ili drugoj sobi..-kao u riznici bogate hrane..No ako samo Oni uzimaju tu hranu a dok ostali gladuju - sto nam je ciniti..?Ima mnostvo pojedinaca koji jos ne osjecaju pravu glad i pravu žeđ za Riječju, za Duhu vidljivim vječnim životom..Njima je potrebna oživljujuća snaga blaženstva evanđelja..U Biblijskom krosu u kojem će sudjelovati vođe naroda pokazat će se premoć autoriteta Istine u zajednistvu..

"Poznavanje Svetoga pisma djelo je crkvene karizme, koja je stavljena u ruke vjernika otvorenih Duhu – stoji u dokumentu „Lineamenta“ - smjernice Sinode o Riječi Božjoj u životu i poslanju Crkve Kros - biblijski-Hrvatska Runner, koju je Benedikt XVI. sazvao za listopad 2008. godine. Dokument, objavljen prošlih dana, od velike je važnosti za pripremu sljedeće Sinode, preveden je na deset jezika, među njima kineski i arapski jezik. U razgovoru za našu radio postaju nadbiskup Nikola Eterović, glavni tajnik biskupske sinode, kazao je kako je objavljivanje dokumenta veoma važno za pripremanje Sinode. Želja je Svetoga Oca da dokument bude dragocjeno sredstvo za proučavanje sinodne teme. Dokument je podijeljen u tri dijela. U prvome se dijelu govori o Riječi Božjoj, njezinim značenjima, o napisanoj i objavljenoj, poglavito u osobi Isusa Krista. Drugi dio govori o Riječi Božjoj u životu Crkve, dakle o povlaštenim trenucima kada se vjernici susreću s Riječju, posebice u propovijedanju i zajedničkoj liturgijskoj molitvi. U trećem pak dijelu govori se o poslanju Crkve: predragocjeno blago Crkve, od kojega živi, mora se prenijeti i drugima, bliskima i dalekima: katolicima koji su se udaljili od Crkve, ali i onima koji još ne poznaju Isusa Krista – rekao je nadbiskup Eterović.
Na upit zašto se četrdeset godina nakon objavljivana saborske konstitucije o Objavi raspravlja o Riječi Božjoj, rekao je da je logično da biskupi s Papom nakon Sinode o Euharistiji raspravljaju o riječi Božjoj. Riječ je o dvije gozbe: Gozba bogoslužja Riječi i euharistijska gozba, a tako su čvrsto ujedinjene da je riječ o jednoj euharistijskoj gozbi svete Mise. Božji puk sve više shvaća važnost Riječi Božje: vjernici moraju imati crkveni – ne samo osobni – pristup Riječi, stoga je važno za njihov osobni, obiteljski i zajednički život da mogu imati crkveno čitanje Riječi Božje, a i zbog utjecaja kršćana u društvenome životu – kazao je nadbiskup Eterović.
Na upit kako Sinoda može pomoći i podupirati biblijski pastoral, rekao je kako brojne inicijative idu u pravcu otkrivanja Riječi Božje. Crkva od samoga početka posjeduje to blago, koje uvijek treba otkrivati. Očito je da Sinoda nije samo listopadski susret 2008. godine: to će biti vrhunac. Tome prethodi priprema, razne publikacije i skupovi… Čitava je Crkva zaokupljena razmišljanjem, dakle priprema se za veliki događaj, a to je Sinoda – istaknuo je nadbiskup i dodao kako će Posebno vijeće Glavnoga tajništva 21. studenoga raspravljati o dokumentu „Crkva u Aziji“, uporišnoj točki za Crkvu u Aziji. Raspravljat ćemo o crkvenome stanju na azijskome kontinentu koji puno obećava ali ima i velikih teškoća. Crkva živi intenzivan život, o tome svjedoče Južna Koreja, Vijetnam, Kina i posebice Filipini, iako ima teškoća u međuvjerskome dijalogu i ograničavanju vjerske slobode, nasilja na Bliskome istoku, a dramatično je stanje u Iraku. Raspravljat ćemo o pripremi za sljedeću Sinodu o Riječi Božjoj, o praktičnoj primjeni dokumenta „Otajstvo ljubavi“, plodu posljednje Sinode o Euharistiji. Želimo upoznati crkvene prioritete u Aziji kako bismo mogli uskladiti inicijative i potporu Crkvi da na kontinentu bude znak jedinstva i zajedništva – zaključio je nadbiskup Eterović."Iz radio Vatikana
Kros - biblijski-Hrvatska X

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyRe: Kros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
Kros - biblijski-Hrvatska Balek-novo-prvaZLATNA PARAOLIMPIJKA OPOVRGAVA OPTUŽBE
Antonia Balek: Odgovorit ću na laži i podmetanja
Nije me sram, čast mi je to držati i pokazati. Ja sam dvostruka olimpijska prvakinja i usprkos takvim oštećenjima uspjela...

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyRe: Kros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
Mislim da sport nije Biblijski.
Naročito takmičarski.
U Makabejcima kaže da su pogani - Heleni napravili borilište podno Jeruzalema.
Znamo da su prvi sportovi u arenama bili takmičenja u brzini između Kršćana i lavova!
Sport je dobar za čovjeka i njegovo zdravlje, ali ne takmičarski sport.
Bogu nije u interesu da samo jedan slavi, a ostali plaču jer nisu prvi.
Da sada dođe Isus, da li bi mu mogli reči - Isuse! Ima jedna dobra tekma - Dinamo protiv Hajduk. Joj bit će super. Psovat će se. Hulit će se. Tuči će se. Možda bude i koja slomljna noga i glava. Super.
Što mislite što bi vam Isus rekao na to?
Ili boks - ubi brat svog, ali to je plemeniti sport!
Gdje je u Bibliji Isus rekao da se treba baviti sportom?
Takmičarski sport je rađa agresivnost.
Sport je evolucionistički - ne Biblijski.

descriptionKros - biblijski-Hrvatska EmptyRe: Kros - biblijski-Hrvatska

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply