Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionIluminati i masoni EmptyIluminati i masoni

more_horiz
Osnovna odlika svih krivih religija, od samog početka, do danas je napisana u Bibliji, u knjizi Postanka 3:

1 Zmija bijaše lukavija od sve zvjeradi što je stvori Jahve, Bog. Ona reče ženi: "Zar vam je Bog rekao da ne smijete jesti ni s jednog drveta u vrtu?"
2 Žena odgovori zmiji: "Plodove sa stabala u vrtu smijemo jesti.
3 Samo za plod stabla što je nasred vrta rekao je Bog: 'Da ga niste jeli! I ne dirajte u nj, da ne umrete!'"
4 Nato će zmija ženi: "Ne, nećete umrijeti!
5 Nego, zna Bog: onog dana kad budete s njega jeli, otvorit će vam se oči, i vi ćete biti kao bogovi koji razlučuju dobro i zlo."
6 Vidje žena da je stablo dobro za jelo, za oči zamamljivo, a za mudrost poželjno: ubere ploda njegova i pojede. Dade i svom mužu, koji bijaše s njom, pa je i on jeo.
7 Tada se obadvoma otvore oči i upoznaju da su goli. Spletu smokova lišća i naprave sebi pregače.
22 Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"
23 Zato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet.
24 Istjera, dakle, čovjeka i nastani ga istočno od vrta edenskog, pa postavi kerubine i plameni mač koji se svjetlucao - da straže nad stazom koja vodi k stablu života.

I od tada počinju naši problemi....


Zadnja promjena: b.dado; sri 31 lis 2012, 16:02; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
http://www.javno.hr/news/EU_i_svijet/34678/Tajna-drustva-Oni-nisu-masoni-oni-su-iluminati-i-vladaju-svijetom-magijom.html

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Babilon, grad, carstvo i religija. Počinje s Nimrodom (Post. 10):
8 Od Kuša se rodio Nimrod, koji je postao prvi velmoža na zemlji.
9 Voljom Jahve bio je silan lovac. Zato se veli: "Kao Nimrod, silan lovac voljom Jahve."
10 Glavno uporište njegova kraljevstva bili su: Babilon, Erek, Akad i Kalne, svi u zemlji Šinearu.

Prema www.JewishEncyclopedia postoje dvije teorije o kasnijem identitetu Nimroda. Jedna je da Gilgameš (pod raznim imenima poznat kao Gishdubar ili Izdubar) predstavlja Nimroda. Opisan je kao močni lovac, što je i Nimrod bio. Izdubar se, prema nekim tumačenjima, pravilno čita kao "Namra Udu" - sjajna svjetlost.

Biblijski prikaz Babilona se nastavlja u sljedećem poglavlju s gradnjom grada i kule Babilonske ka nebu, te potom i rasipanjem naroda kojem je Bog pobrkao jezik:
8 Tako ih Jahve rasu odande po svoj zemlji te ne sazidaše grada.
9 Stoga mu je ime Babel, jer je ondje Jahve pobrkao govor svima u onom kraju i odande ih je Jahve raspršio po svoj zemlji.

I ovo nije kraj gradnje niti Babilonskog kraljevstva, niti Babilonske kule a pogotovo religije.
Arheološki nalazi tvrde da su na jednom od najstarijih dokaza o kralju Nabukodonozoru, ucrtani i napisani planovi o gradnji nove Babilonske kule:

"Jedan je od kraljeva sagradio kulu, ali joj nije dovršio vrh. Ljudi su je bez riječi napustili i zanemarili ... Potresi i munje oštetili su zdanje; glina se osušila, cigle razdvojile a zemlja nakupila u unutrašnjosti građevine. Ugledni Merodah potaknuo me da obnovim kulu. Temeljno kamenje sam ostavio a ni izgled nisam izmjenio već je on ostao poput onog u stara vremena. Dakle, pronađoh i obnovih kulu. Uzdigao sam je do nebesa."


Iluminati i masoni Img4f06d3ccbd5fe


Od tih planova se nije odustalo ni do dan danas.
"Zanimljivost", XXX (u ezoterijskoj numerologiji slovo x predstavlja broj 6) Olipijske igre u Londonu su započele kompozicijom Nimrod, Edwarda Elgara, dio iz njegovog djela "Enigma Variations".



Zadnja promjena: b.dado; sub 10 stu 2012, 10:34; ukupno mijenjano 3 put/a.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Kraj Babilona opisan u posljednjoj knjizi Biblije, Otkrivenju 18:

1 Nakon toga vidjeh: jedan drugi anđeo silazi s neba s moći velikom! Sva se zemlja zasvijetlila od njegova sjaja.
2 On povika iza glasa: "Pade, pade Babilon veliki - Bludnica - i postade prebivalištem zloduha, nastambom svih duhova nečistih, nastambom svih ptica nečistih mrskih
3 jer se gnjevnim vinom bluda njezina opiše narodi; s njom su bludničili svi kraljevi zemaljski, a trgovci se zemaljski obogatiše od silna raskošja njezina."


Babilon je opisan kao velika bludnica, s kojom su bludničili svi kraljevi svijeta, sva u zlatu, dragom kamenju i biserju, a na čelu joj je napisano "Babilon veliki, mati bludnica i gnusoba zemljinih.". Svi istraživači Biblije se slažu da je to opis simbola krive religije. I kako proročanstvo zadnje knjige Biblije prorokuje o budućim danima, očito je da je ta religija i dan danas izuzetno živa i aktivna.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Osnovna odlika babilonske religije je da je ona skup raznih vjerovanja te razih bogova i božanstava. Tokom istorije, osobine, nazivi, izgled, simboli .... tih bogova su se mijenjali. Svaki narod je dodavao dotadašnjim nešto od svog vjerovanja. Mijenjana i prilagođavana su imena, osobine ... Ono što je uvijek ostalo isto je osporavanje Jedinog Pravog Boga.
Kraljevi i vladari su često sebi davali božanske osobine i sebe su proglašavali bogovima. Ni danas se puno toga nije promijenilo. Biblija nam daje najtačniji opis: "Babilon veliki, mati bludnica i gnusoba zemljinih."

Savremena istorija i arheologija nam daju neke odgovore, ali i među istoričarima, arheolozima ...dolazi do različitih tumačenja starih događaja, osoba. Također je najviše zastupljeno osporavanje istinitosti i tačnosti Biblije i događaja i likova opisanih u njoj.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Bilo bi previše nabrajati sve babilonske bogove i božanstva, ali jedna od najpoznatijih je boginja Ištar, božica ljubavi i rata, seksualnosti... Znana kao kurtizana bogova i kao takva je imala mnogo ljubavnika. Spominje se u Epu o Gilgamešu u kojem želi da postane njegova žena. Ali je Gilgameš odbija i opisuje ju kao razvratnicu, bludnicu, ljubavnicu mnogih, kojih se odrekla nakon što se njima zadovoljila.

Gilgamešov opis boginje Ištar
ZADRŽI ZA SEBE SVOJE ČARI!
PREZIREM PLOD TVOG BESTIDNOG, ZAVODLJIVOG TELA.
NE TREBA MI TVOJ HLEB, NEĆU HRANU KOJU MI TI DAJEŠ.
ODVRATNO JE TVOJE JELO, IAKO NUDIŠ HRANU BOGOVA.
NIKAKVU MI RADOST NE PRUŽA TVOJ PEHAR,
IAKO MI NUDIŠ NAPITKE VELIKIH BOGOVA.
HOĆU DA TE UHVATIM U TVOJOJ PODMUKLOSTI!
VRUĆE JE TVOJE NASTOJANJE, ALI TI JE U SRCU HLADNOĆA
KAO POTAJNA STRAŽNJA VRATA KOJA PROPUŠTAJU LEDENI VETAR,
KAO BLISTAVA KUĆA KOJA JAKE UBIJA,
KAO SLON KOJI ZBACUJE SEDLO,
KAO SMOLA KOJA PROŽDIRE BAKLJONOŠU,
KAO MEHUR ZA PLIVANJE KOJI PUCA POD PLIVAČEM,
KAO VAPNENAC KOJI NE UČVRŠĆUJE GRADSKE ZIDINE,
KAO CIPELA KOJA TIŠTI SVOGA VLASNIKA!
GDE JE LJUBAVNIK KOGA ĆEŠ VOLETI POSTOJANO?
GDE JE TVOJ PASTIR KOME BI UVEK BILA VERNA?
TREBA DA ČUJEŠ SVA SVOJA SRAMOTNA DELA.

Jedan od Ištarinih ostavljenih ljubavnika je Tamuz
IZ GODINE U GODINU GORKO RASTUŽUJEŠ TAMUZA,
MLAĐANOG LJUBAVNIKA, BOGA PROLEĆA.
ZALJUBILA SI SE U PASTIRA OKIĆENOG ŠARENIM PERJEM,
TUKLA SI GA, SLOMILA MU KRILO.
ON STOJI U ŠUMI I JADIKUJE: KAPI, KAPI, MOJE KRILO!

Ezekiel 8
13 I reče mi još: "A vidjet ćeš i gorih gnusoba što se ovdje čine!"
14 I povede me do vrata Doma Jahvina što su okrenuta prema sjeveru. I gle, ondje sjeđahu žene i oplakivahu Tamuza.
15 I reče mi: "Vidiš li, sine čovječji? A vidjet ćeš i gorih gnusoba od ovih!"


Nakon toga, gnjevna Ištar traži od svog oca da joj stvori strašnog čarobnog bika koji će ubiti Gilgameša.
Ištar se tokom istorije pojavljuje pod mnogo drugih imena. Od najpoznatijih poput Inane preko Afrodite pa do Venere. U Bibliji se pominje kao Aštarta (Astarot). Jedna od titula ove boginje je i "kraljica neba".

Jeremija 7
18 Djeca kupe drva, oci pale vatru, žene mijese tijesto da ispeku kolače 'kraljici neba' i lijevaju ljevanice tuđim bogovima da me pogrde.
Jeremija 44
16 "Riječi koje si u ime Jahvino nama objavio mi ne slušamo;
17 naprotiv, i dalje ćemo se držati zadane riječi: kadit ćemo nebeskoj kraljici i lijevati ljevanice, kao što smo i mi i oci naši, naši kraljevi i knezovi činili u gradovima judejskim i po ulicama jeruzalemskim: tada imadosmo kruha izobila, bijasmo sretni i ne trpjesmo nikakvih nesreća.
18 Ali otkako prestadosmo kaditi nebeskoj kraljici i lijevati joj ljevanice, u svemu smo oskudijevali i od mača i gladi pogibali."

Najpoznatija priča je ona o kralju Salomonu u 1. Kraljevima 11
5 Salomon je išao za Aštartom, boginjom Sidonaca, i Milkomom, sramotom Amonaca.
9 Jahve se razgnjevi na Salomona jer je okrenuo srce svoje od Jahve, Boga Izraelova, koji mu se bio dvaput javio
10 i koji mu je baš tada zabranio štovati druge bogove, ali on nije održao te zapovijedi.
11 Tada Jahve reče Salomonu: "Kada je tako s tobom te ne držiš moga Saveza i naredaba koje sam ti dao, ja ću sigurno oduzeti od tebe kraljevstvo i dat ću ga jednom od tvojih slugu.
12 Ali neću to učiniti za tvoga života, zbog oca tvojega Davida; uzet ću ga iz ruke tvoga sina.
13 Ipak neću od njega uzeti svega kraljevstva: ostavit ću jedno pleme tvome sinu, zbog sluge mojega Davida, zbog Jeruzalema koji izabrah."


Simbol boginje Ištar nalazi se na Steli kralja Melišipaka, prema istoričarima, kralja Kasita.
Stela (Kudurru), kamena ploča, se nalazi u muzeju Louvre u Parizu.

Iluminati i masoni 494px-kudurru_melishic9oi5
Na ploči je prikazan kralj koji predstavlja svoju ćerku boginji Nanaji (Nani). Zvezda predstavlja boginju Ištar, mesec boga Sina, a sunce boga Šamaša.
Zvijezda boginje Ištar predstavlja Veneru, poznatu i zvijezdu Danicu. Zvijezda je s osam krakova.

Zadnja promjena: b.dado; sri 19 pro 2012, 14:53; ukupno mijenjano 4 put/a.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Zvijezdu boginje Ištar danas možemo naći na raznim mjestima. Najpoznatije je svakako Vatican

Iluminati i masoni Vatican

Također osmokraka zvijezda se može naći i na dvorani Jehovinih svjedoka (East Pennie Assembly Hall) u Rotherhamu u Velikoj Britaniji

Iluminati i masoni Ishtarstarsvjedocid9a0g

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Zvijezdu boginje Ištar danas možemo naći u raznim varijacijama. Već je navedeno da ova zvijezda predstavlja i planetu Veneru, najpoznatiju kao zvijezda danica, jutarnja zvijezda, zorina zvijezda, istočna zvijezda.... U određeno vrijeme godine, kada je nasjajnija, vidljiva je i tokom dana, ujutro ali i predveče. Ime je dobila po rimskoj boginji Veneri a stari grci su je zvali Afrodita. Danas je najprepoznatljivija kao petokraka zvijezda. Jedan je od najčešćih političkih simbola, korišten i od komunizma pa do tzv. demokratije. Kao primjer može poslužiti recimo zastava Otomanske imperije - Wiki.

Kao osmokraka zvijezda bila je na zastavi Otomaske mornarice a nakon reforme Novog poretka, kada se religija odvojila od državnih institucija. Podloga ove zastave je crvena.
Iluminati i masoni 800px-ottoman1798.svg6ru54

Za razliku od vjerske, koja je zelena
Iluminati i masoni Vx9im

Vremenom je osmokraka zvijezda zamijenjena petokrakom.

Iluminati i masoni Flag_of_turkey.svgy3r16
Zvanična zastava Turske.
polumjesec i zvijetda se danas često koriste kao simbol u islamu i nalaze se na velikom broju zastava i grbova islamskih zemalja. Ali također i nekih drugih zemalja i organizacija.

Iluminati i masoni 494px-kudurru_melishio7dog

Još jedan oblik ove zvijezde je danas itekako poznat u položaju s jednim krakom ka dolje, obrnuti pentagram. Također se koristi u politici, najpoznatija kao simbol američke republikanske stranke.


Iluminati i masoni Screenhunter_49jan.23m7u7g
Obrnuti pentagram ogromnih proporcija nalazi se na ulicama Washingtona. Donji vrh zvijezde je sama rezidencija američkog predsjednika White House

Svakako je najpoznatija kao simbol u raznim tajnim društvima, okultizmu, sotonizmu.....

Zadnja promjena: b.dado; sri 23 sij 2013, 08:25; ukupno mijenjano 5 put/a.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
U Bibliji zvijezdu danicu nalazimo na nekoliko mjesta i u raznim kontekstima. Jedan od njih je u Izaija 14: 12-14

12 Kako pade s neba, zvijezdo danice, kćeri zorina? Kako se obori na zemlju koji si gazio narode? A govorio si u srcu svom: izaći ću na nebo, više zvijezda Božijih podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na strani sjevernoj;Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s višnjim." - Daničić

12"Kako pade sa nebesa, Svjetlonošo, sine Zorin? Kako li si oboren na zemlju, ti, vladaru naroda? U svom si srcu govorio: 'Uspet ću se na nebesa, povrh zvijezda Božjih prijesto ću sebi dići. Na zbornoj ću stolovati gori na krajnom sjeveru. Uzaći ću u visine oblačne, bit ću jednak Višnjemu." - Kršćanska sadašnjost

12Kako pade s neba, Svjetlonošo, sine jutra! Kako li si oboren na zemlju, ti koji si slabio narode? Jer u svome si srcu rekao: "Uzaći ću u nebo, podići ću svoje prijestolje iznad zvijezda Božjih: zasjest ću na gori zbornoj, na sjevernim obroncima: ja ću uzaći nad visine oblačne, ja ću biti kao svevišnji." - Ivan Vrtarić




Zadnja promjena: b.dado; čet 03 sij 2013, 11:23; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
U Bibliji se zvijezda danica pominje u knjizi Otkrivenja 22

"16 Ja Isus poslah anđela svojega da vam ovo posvjedoči u crkvama. Ja sam korijen i rod Davidov, i sjajna zvijezda Danica." - Karadžić

"16 Ja, Isus, poslah anđela svoga posvjedočiti ovo po crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, sjajna zvijezda Danica." - Kršćanska sadašnjost

"16 Ja, Isus, poslah svoga anđela da vam posvjedoči ovo u crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, i sjajna zvijezda jutarnja." - Vrtarić


Imamo i u 2Petrovoj 1
"19 I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima." - Karadžić

"19 Tako nam je potvrđena proročka riječ te dobro činite što uza nju prianjate kao uza svjetiljku što svijetli na mrklu mjestu - dok Dan ne osvane i Danica se ne pomoli u srcima vašim." - Kršćanska sadašnjost

19 Mi imamo još sigurniju proročku riječ; stoga dobro činite što se na nju obazirete kao na svjetiljku koja svijetli na mračnome mjestu, sve dok ne svane dan i zvijezda Danica uzađe u vašim srcima." - Vrtarić

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Zvijezda Danica, Svjetlonoša su samo neki od prijevoda Izaije 14:12. Prijevod Vulgata koristi riječ lucifer: "12 quomodo cecidisti de caelo lucifer qui mane oriebaris corruisti in terram qui vulnerabas gentes". Ovaj pojam se danas najčešće koristi kao ime za Sotonu. Sama riječ lucifer, prema Charlton T. Lewis, Charles Short latinskom rječniku znači donositelj svjetla, zvijezda danica, jutarnja zvijezda, Venera.

Samo 14. poglavlje Izaije govori o kralju babilonskom:
1 Da, smilovat će se Jahve Jakovu i opet izabrati Izraela, dati mu da počine u svojoj zemlji. Pridružit će im se došljak i priključiti se domu Jakovljevu.
2 Sami će narodi po njih doći i odvesti ih u njihov kraj, a njih će Dom Izraelov baštiniti u Jahvinoj zemlji kao sluge i sluškinje. I zarobit će one koji njih bijahu zarobili i gospodovat će nad svojim tlačiteljima.
3 U dan kad ti Jahve dade da počineš od svojih stradanja, nemira i teškog robovanja kojima te pritisnuše,
4 zapjevat ćeš ovu rugalicu kralju babilonskom: Kako nestade silnika? Kako nestade tlačenja? ....

U nastavku poglavlja tog kralja se opisuje kao onog koji je: "bijesno bio narode udarcima bez kraja i konca, što je gnjevno vladalo narodima progoneć' ih nemilice.".
Zatim ga opisuje kao onog koji je govorio: "Uspet ću se na nebesa, povrh zvijezda Božjih prijesto ću sebi dići. Na zbornoj ću stolovati gori na krajnom sjeveru. Uzaći ću u visine oblačne, bit ću jednak Višnjemu."...... Ukratko opis osobe koja se željela izdići iznad Boga. Svakako to su i osobine Sotone.
Ali ovom opisu odgovaraju mnogi vladari ali i svaka osoba koja se stavlja iznad boga ili iznad drugih ljudi. Bilo znanjem, bogatstvom, izgledom.... Primjera danas je bezbroj, pogotovo iz svijeta politike, nauke....

Kraj tog kralja je također poznat:
- "Kako pade sa nebesa, Svjetlonošo, sine Zorin? Kako li si oboren na zemlju, ti, vladaru naroda?;
- Je li to čovjek koji je zemljom tresao i drmao kraljevstvima, 17 koji je u pustinju svijet obraćao i sa zemljom sravnjivao gradove, koji sužnjeva svojih nikad nije kući otpuštao?" 18 Kraljevi naroda svi u časti počivaju, svaki u svojoj grobnici. 19 A ti si iz groba izbačen kao smeće odvratno,
...

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Svakako najpoznatije tajno društvo, ili kako sami sebe nazivaju "društvo s tajnama", su masoni odnosno slobodni zidari, a jedan od najpoznatijih i najutjecajnijih masona je Albert Pike. Bio je oficir konfederalne vojske u američkom građanskom ratu i jedini je oficir te vojske kojemu je podignut spomenik u Washingtonu. Na spomeniku piše, pored ostalog, da je bio vojnik ali i poeta.... Njegovo najpoznatije djelo svakako je Moral i dogma. Jedna od najpoznatijih rečenica te knjige ide ovako:
LUCIFER, the Light-bearer! Strange
and mysterious name to give to the
Spirit of Darknesss! Lucifer, the Son
of the Morning! Is it he who
bears the Light, and with its
splendors intolerable blinds feeble,
sensual or selfish Souls ? Doubt it not!

- "Lucifer, Svjetlonoša! Čudno i misteriozno ime koje se pripisuje Duhu tame! Lucifer, Sin jutra! Da li je on taj koji nosi svjetlost i sa njome raskoši koje nesnosno zaslepljuju
slabu, čulnu, ili sebičnu dušu? Ne sumnjajte u to!''

O kome je ovdje riječ, o kakvom duhu?
Čudne riječi, blago rečeno.
Ko donosi svjetlo? Ko je prava zvijezda danica, zvijezda jutarnja? Biblija kaže: "Ja, Isus, poslah svoga anđela da vam posvjedoči ovo u crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, i sjajna zvijezda jutarnja." - Otkrivenje 22:16
Da li se u citatu Alberta Pikea, masona 33 stepena, govori o Isusu? Očigledno ne nego o duhu, kako kaže, kojeg zovu i duh tame.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Pravi smisao riječi Alberta Pike dobijaju s ovim citatima:

-That which we must say to the crowd is, we worship a god, but it is the god one adores without superstition ...
- Yes, Lucifer is God, and unfortunately Adonay is also god. For the eternal law is that there is no light without shade, no beauty without ugliness, no white without black. Absolute can only exist as two gods; darkness being necessary for light ...
- Thus, the doctrine of Satanism is a heresy, and the true and pure philosophical religion is the belief in Lucifer, the equal of Adonay; but Lucifer, God of Light and God of Good, is struggling for humanity against Adonay, the God of Darkness and Evil.


- Masi moramo reći sljedeće: Častimo Boga, ali naš Bog je obožavan bez praznovjerja. [...]
- Da, Lucifer je Bog; na nesreću je i Adonai također Bog. Jer po vječnom zakonu ne postoji svjetlost bez sjene, ljepota bez ružnoće, bijelo bez crnoga. Apsolutno može egzistirati samo u liku dvaju božanstava: tama je neophodna za svjetlo [...]
- Dakle, doktrina sotonizma je hereza, te istinska i čista filozofska religija je vjera u Lucifera, suprotnog, istovrijednog Adonaiu. Ali Lucifer je Bog svjetlosti, Bog dobra, koji se bori za čovječanstvo protiv Adonaia, Boga tame i zla."

(Albert Pike, Instructions, 04. svibnja 1889.)

- If Lucifer were not God, would Adonay (the God of the Christians) whose deeds prove his cruelty perfidy, and hatred of man, Babarism and repulsion for science, would Adonay and his priests calumniate him??

- Ako Lucifer nije bog, bi li Adonai (Bog kršćana), čija djela čija djela dokazuju okrutnost, podmuklost i mržnju čovjeka, barbarizam i odbojnost ka znanosti, bi li ga Adonai i Njegovi svećenici klevetali?


Sasvim jasne riječi.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Nema pouzdanih podataka kada se Lucifer iz Izaije 14:12 počeo poistovjećivati s Sotonom. Danas je to uobičajeno. 
Luciferijanizam se danas sastoji od mnogo pravaca i vjerovanja. Objašnjavanje ovog sistema vjerovanja je previše komplikovano. Neki od danas najutjecajnijih okultista su pisali o Luciferu.
Helena Blavatsky, osnivač Teozofskog društva u svojoj Tajnoj doktrini piše:
 

"Mo­žda će doći dan kad će se ljudima otvoriti oči, i oni će onda možda bolje razumeti, nego što razumeju sada stih u Jevandelju po Jovanu koji kaže:" I svetlost sija u tami, a tama je ne razume." Oni će videti da se reč "tama" ne odnosi na čovekov duhovni vid, već zaista na "Tamu", apsolut, koja ne razume (ne može da spozna) prolaznu svetlost, koliko god da je transcendentna u ljudskim očima.  Demon est Deus inversus (Đavo je suprotnost Boga). Crkva sada Đavola zove Tama, dok se u Bibliji on zove "Sin Božji " (vidi "Knjigu o Jovu"), sjajna jutarnja zvezda, Lucifer (vidi  "Isaiju"). Čitava filozofija dogmatske umešnosti ugrađena je uobrazloženje zašto se prvi Arhandeo, koji je iznikao iz dubina Haosa, zvao Lux (Lucifer), "Sjajni sin Zore", ili manvantaričke Zore.  Njega je cr­kva pretvorila u Lucifera ili Satanu, zato što je viši i stariji od Jehove te je morao da bude žrtvovan novoj dogmi."





Jedan od najpoznatijih simbola masonerije je crno bijelo mozaik polje, najčešće poput šahovskog, koje predsavlja dualizam, tamu i svjetlo, dobro i zlo. Šta je po njihovom poimanju dobro a šta zlo, da se vidjeti iz prethodnih nekoliko citata. Potpuno je jasno i da je to religija. Sasvim jasno kakva.

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Dosta se o iluminatima moze naci na ovoj stranici

http://www.novi-svjetski-poredak.com/

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
Iluminati + Masoni = Demoni

descriptionIluminati i masoni EmptyRe: Iluminati i masoni

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply