Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionNe preko onoga sto je pisano EmptyNe preko onoga sto je pisano

more_horiz
NE PREKO ONOGA ŠTO JE PISANO


1. Korinćanima 4,6
Time, braćo, smjerah na sebe i Apolona radi vas: da na nama naučite onu
"Ne preko onoga što je pisano"
te se ne nadimate jednim protiv drugoga.

------------------------------------------------

Gdje u Bibliji piše:

1. Trojstvo?
Provjeri:
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=trojstvo&prijevod=sve

2. Trojedini Bog?
Provjeri:
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=trojedini+Bog&prijevod=sve

3. Trojednakost?
Provjeri:
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=Trojednakost&prijevod=sve

4. Bog Sveti Duh?
Provjeri:
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=Bog+Sveti+Duh&prijevod=sve

5. Bogočovjek?
Provjeri:
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=Bogo%C4%8Dovjek&prijevod=sve

6. Bog Isus, Bog Krist, Bog Sin?
7. Isus je stvorio……?
8. Isus je Bog.?
9. Isus kaže za sebe – Ja sam Bog.?

PROVJERI U BILO KOJOJ BIBLIJSKOJ TRAŽILICI!

-------------------------------------------------------

Gdje u Bibliji piše bilo što od gornjeg?
Svi provjerite!

2. Korinćanima 13,5
Same sebe ispitujte, jeste li u vjeri! SAME SEBE PROVJERAVAJTE! Zar ne spoznajete sami sebe: da je Isus Krist u vama? Inače niste pravi.
1. Solunjanima 5,21
SVE PROVJERAVAJTE: dobro zadržite,
1. Ivanova 4,1
Ljubljeni, NE VJERUJTE SVAKOM DUHU, NEGO PROVJERAVAJTE DUHOVE JESU LI OD BOGA, JER SU MNOGI LAŽNI PROROCI IZIŠLI U SVIJET.

-------------------------------------------------------

Gdje u Bibliji piše bilo što od gornjeg, od 1. – 9.?
Da pomognem lijenima – NIGDJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2.TIMOTEJ 4:3,4
JER DOĆI ĆE VRIJEME KAD LJUDI NEĆE PODNOSITI ZDRAVA NAUKA NEGO ĆE SEBI PO VLASTITIM POŽUDAMA NAGOMILAVATI UČITELJE KAKO IM GODI UŠIMA; OD ISTINE ĆE UHO ODVRAĆATI, A BAJKAMA SE PRIKLANJATI.


A da li se ti koji naučavaju gornje od 1. – 9.
kunu da rade samo po Bibliji?
Oooo, daaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2.PETROVA 3:16,17
Tako u svim poslanicama gdje o tome govori. U njima ima ponešto nerazumljivo,
što NEUPUĆENI I NEPOSTOJANI ISKRIVLJUJU, KAO I OSTALA PISMA - SEBI NA PROPAST.
Vi dakle, ljubljeni POŠTO STE UPOZORENI, čuvajte se da ne biste, zavedeni bludnjom razularenika, otpali od svoje postojanosti.

Tko je onaj tko krivo naučava?
Da ti pomognem – KRIVO UČITELJ!

A ako nešto ne piše u Bibliji,
a ti tako krivo naučavaš,
na tebe se 100% odnosi donje:

Otkrivenje 22,18
Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi:
TKO OVOMU ŠTO DODA, BOG ĆE NJEMU DODATI ZLA NAPISANA U OVOJ KNJIZI.
Otkrivenje 22,19
I TKO ODUZME OD RIJEČI PROROŠTVA U OVOJ KNJIZI, BOG ĆE MU ODUZETI UDIO NA STABLU ŽIVOTA I NA SVETOM GRADU - NA SVEMU ŠTO JE NAPISANO U OVOJ KNJIZI.

----------------------------------------------------

Postavljam ti pitanje – „učitelju“!
Zašto naučavaš ono što ne piše u Bibliji?











descriptionNe preko onoga sto je pisano EmptyRe: Ne preko onoga sto je pisano

more_horiz
Vidim sa se svi slažu sa ovim gornjim.
To je u redu,
i zato se ispravite.

Ono što piše - to izgovaraj - ne izmišljaj!

descriptionNe preko onoga sto je pisano EmptyRe: Ne preko onoga sto je pisano

more_horiz
Kakva su upozorenja za mijenjanje Božje riječi?


DODAVATI I ODUZIMATI u SZ


PON.ZAK. 4:2
Niti što nadodajite onome što vam zapovijedam niti što od toga oduzimljite; vršite zapovijedi Jahve, Boga svoga, što vam ih dajem.

PON ZAK 5:32,33
Pazite, dakle, da radite kako vam je Jahve, Bog vaš, naložio! Ne skrećite ni desno ni lijevo. Slijedite potpuno put koji vam je Jahve, Bog vaš, označio, da tako uzmognete živjeti, imati sreću i dug život u zemlji koju ćete zaposjesti.

PON ZAK 6:17
Točno vršite zapovijedi Jahve, Boga svoga, upute njegove i zakone njegove koje je izdao.

PON.ZAK. 13:1
Sve što vam naređujem držite; tomu ništa ne domeći i ništa ne oduzimaj

PON.ZAK. 28:14,15
Ni od jedne riječi što vam je danas nalažem nemoj odstupati ni desno ni lijevo idući za drugim bogovima i iskazujući im štovanje. Ali ako ne slušaš Gospoda, Boga svojega, i točno ne držiš svih njegovih zapovijedi i naredaba, što ti ih dajem danas, onda će doći na te sva ova prokletstva i stignut će te:

JOŠUA 23:6
Budite, dakle, postojani i sve čvršći u tome da čuvate i vršite sve što je napisano u Knjizi zakona Mojsijeva i da ne odstupite od toga ni desno ni lijevo.

MUDRE IZREKE 4:5
Steci mudrost, steci razbor, ne smeći ih s uma i ne odstupi od riječi mojih usta.

MUDR IZRE 19:27
Prestani, sine moj, slušati naputke koji odvode od riječi spoznaje!

MUDRE IZREKE 30:5,6
Svaka je Božja riječ prokušana, štit onima koji se u nj uzdaju. Ne dodaji ništa njegovim riječima, da te ne prekori i ne smatra lažljivim.

JEREMIJA 5:21
Čujte, dakle, ovo, narode ludi i nerazumni: oči imaju, a ne vide, uši imaju, a ne čuju!

JEREMIJA 8:8,9
Kako možete tvrditi: 'Mi smo mudri, u nas je Zakon Jahvin!' Zaista, u laž ga je pretvorila lažljiva pisaljka pisara! Mudraci će biti osramoćeni, prestravljeni i uhvaćeni u zamku. Gle, oni prezreše riječ Jahvinu! A njihova mudrost - što im koristi?

JEREMIJA 23:36
Ali 'Breme Jahvino' da više niste spomenuli, jer je breme svakome riječ njegova." Jer vi iskrivljujete riječi Boga živoga, Jahve nad Vojskama, našega Boga!

JEREMIJA 36:23,29-31
I kako bi Jehudi pročitao tri-četiri stupca, kralj bi ih rezao pisarskim perorezom i bacao u vatru na žeravnice sve dok cio svitak ne bi uništen u vatri žeravnice. A protiv Jojakima, kralja judejskoga, ovako reci: Ovako govori Jahve: Spalio si svitak govoreći: 'Zašto si u njemu napisao da će doći kralj babilonski koji će opustošiti zemlju ovu i ...... i ljude i stoku?' Zato ovako govori Jahve protiv Jojakima, kralja judejskoga: 'On neće imati potomka da sjedne na prijestolje Davidovo, a njegovo mrtvo tijelo bit će bačeno na pripeku danju i noćni mraz. Kaznit ću njega, i potomstvo njegovo, i sluge njegove zbog njihova bezakonja, i svalit ću na Jeruzalemce i na Judejce sve zlo kojim sam im prijetio, a nisu me slušali."

MALAHIJA 2:7
Da, usne svećenikove treba da čuvaju znanje, a iz njegovih usta treba tražiti Zakon: ta on je glasnik Jahve nad Vojskama.

descriptionNe preko onoga sto je pisano EmptyRe: Ne preko onoga sto je pisano

more_horiz
A u NZ:


NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ

MATEJ 5:17,18,19
"Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude.

MATEJ 15:3,6-9
On im odgovori: "A zašto vi prestupate zapovijed Božju radi svoje predaje? ne treba da poštuje oca svoga ni majku svoju.' Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje. Licemjeri, dobro prorokova o vama Izaija: Narod me ovaj usnama časti, a srce mu je daleko od mene. Uzalud me štuju naučavajući nauke - uredbe ljudske."

MATEJ 23:5
Sva svoja djela čine zato da ih ljudi vide. Doista, proširuju zapise svoje i produljuju rese.

MATEJ 24:35
Nebo će i zemlja uminuti, ali riječi moje ne, neće uminuti."

MARKO 7:6-9,13
A on im reče: "Dobro prorokova Izaija o vama, licemjeri, kad napisa: Ovaj me narod usnama časti,a srce mu je daleko od mene. Uzalud me štuju naučavajući nauke - uredbe ljudske. Napustili ste zapovijed Božju, a držite se predaje ljudske." Još im govoraše: "Lijepo! Dokidate Božju zapovijed da biste sačuvali svoju predaju. Tako dokidate riječ Božju svojom predajom, koju sami sebi predadoste. I još štošta tomu slično činite."

DJELA APOSTOLSKA 20:30
a između vas će samih ustati ljudi koji će iskrivljavati nauk da bi odvukli učenike za sobom.
Ima oči a ne vidi ima uši a ne čuje

1.KORINĆANI 4:6
Time, braćo, smjerah na sebe i Apolona radi vas: da na nama naučite onu "Ne preko onoga što je pisano" te se ne nadimate jednim protiv drugoga.

2.KORINĆANI 4:2
Ali odrekosmo se sramotnoga prikrivanja: ne nastupamo lukavo niti izopačujemo riječ Božju, nego se objavljivanjem istine preporučujemo svakoj savjesti ljudskoj pred Bogom.

GALAĆANI 1:6-9
Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Kristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Kristovo. Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.

GALAĆANI 3:15
Braćo, po ljudsku govorim: već i ljudski valjan savez nitko ne poništava niti mu što dodaje.

1.SOLUNJANI 5:21
Sve provjeravajte: dobro zadržite,

2.PETROVA 3:16
Tako u svim poslanicama gdje o tome govori. U njima ima ponešto nerazumljivo, što neupućeni i nepostojani iskrivljuju, kao i ostala Pisma - sebi na propast.

OTKRIVENJE 1:3
Blago onomu koji čita i onima što slušaju riječi ovog proroštva te čuvaju što je u njem napisano. Jer vrijeme je blizu!

OTKRIVENJE 22:18,19
tko ovom što doda Bog će mu dodati sva zla opisana u ovoj Knjizi, tko oduzme Bog će mu oduzeti udio na stablu života, Svetom Gradu

descriptionNe preko onoga sto je pisano EmptyRe: Ne preko onoga sto je pisano

more_horiz
Upravo ti dodaješ da je Isus stvoren, a oduzimaš od istine da je Bog.

descriptionNe preko onoga sto je pisano EmptyRe: Ne preko onoga sto je pisano

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Upravo ti dodaješ da je Isus stvoren, a oduzimaš od istine da je Bog.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

PSALAM 8,6
Ti ga učini malo manjim od Boga, slavom i sjajem njega okruni.

PSALAM 33,9
Jer On (Bog) reče - i sve postade, naredi - i sve se stvori.(i Isus)

JEREMIJA 1,5
"Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh; prije nego što iz krila majčina izađe, ja te posvetih, za proroka svim narodima postavih te.

2. KORINĆANIMA 4,6
Ta Bog koji reče:
Neka iz tame svjetlost zasine!,
on zasvijetli u srcima našim da nam spoznanje slave Božje zasvijetli na licu Kristovu.

HEBREJIMA 7,10
jer još bijaše u boku očevu kad mu u susret iziđe Melkisedek

KOLOŠANIMA 1,15
On je slika Boga nevidljivoga, Prvorođenac svakog stvorenja.

HEBREJIMA 2:7
Ti ga TEK ZA MALO UČINI manjim od anđela, slavom i časti njega ovjenča,

HEBREJIMA 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se, nego si mi TIJELO PRIPRAVIO;

1.PETROVA 1,20
On bijaše doduše PREDVIĐEN prije postanka svijeta, ali se OČITOVA na kraju vremena radi vas

I (po Vuku)
cuker kom cu lect

OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši:
"Ovo govori Amen,
Svjedok vjerni i istiniti,
POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

Ili početak Božjeg stvaranja:

G2937
κτίσις
ktisis
ktis'-is
From G2936; original formation (properly the act; by implication the thing, literally or figuratively): - building, creation, creature, ordinance.


Od G2936, original formacije (ispravno djelo, implicitnostvar, doslovno ili figurativno): - izgradnja, stvaranje,stvorenje, Pravilnik.
--------------------------------------------

Ovo zadnje - kaže Sin - sam za sebe.
Znači - 100% istina.









descriptionNe preko onoga sto je pisano EmptyRe: Ne preko onoga sto je pisano

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply