Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionVehabije ili Muslimani? EmptyVehabije ili Muslimani?

more_horiz
Neki su mišljenja da takozvani Vehabije nisu Muslimani, molim bez vređanja, pišite dokaze i činjenice.

descriptionVehabije ili Muslimani? EmptyRe: Vehabije ili Muslimani?

more_horiz
haArec je napisao/la:
Neki su mišljenja da takozvani Vehabije nisu Muslimani, molim bez vređanja, pišite dokaze i činjenice.

Vehabije su među muslimanima kao zeloti među jevrejima.Dakle struja ili da kažem ljudi koji su posebno predani veri.Ističu se tako što puštaju bradu i zadižu nogavice na pantalonama.Toliko sam ja čuo ako grešim nema problema možete me ispravioti Smile

descriptionVehabije ili Muslimani? EmptyRe: Vehabije ili Muslimani?

more_horiz
Tko želi znati više o vehabijama neka ode na youtube i upiše 'Jusuf Barčić' On je napoznatiji bosanski vehabija. Youtube je pun videa s njegovim učenjima. Poginuo je u prometnoj nesreći u sumnjivim okolnostima. Bio je hafiz i šejh. U prevodu Kurana od Besima Korkuta, Barčić se navodi kao onaj koji je obavio završnu korekturu još dok je bio student Islamskog univerziteta u Medini.

descriptionVehabije ili Muslimani? EmptyRe: Vehabije ili Muslimani?

more_horiz
Naisao sam na jedan zanimljiv tekst o vehabijama, o tome kako je nastao pokret. Evo linka

http://ivonazivkovic.net/VEHABIJE.html

descriptionVehabije ili Muslimani? EmptyRe: Vehabije ili Muslimani?

more_horiz
Ovdje bih spomenuo da sam naisao na jednu jako dobru kojigu koju pise Akbar S. Ahmed muslian s pozicije inkluzivisticnog islama naspram ekskluzivistickog. Knjiga se zove Islam pod opsadom i preporucujem je svakom da je procita.

descriptionVehabije ili Muslimani? EmptyRe: Vehabije ili Muslimani?

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply