Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kur'an

power_settings_newLogin to reply
+17
braslav
stranac
SIPA
Salem
Rafael
Jasmin(Jason)
kainos
zanki
dragan
Euro
stefani
Gubavac
Adnan
Didahe
estera
Fazlija
Moderator
21 posters

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
Da li je Isus Bog


Krscani normalno govore da jest i navode citat iz Biblije u
Evanjdelu po Ivanu 1:1:“U pocetku bijase rijec, i rijec bijase u Boga, i Bog
bijase rijec:“


Medjutim ako postoje dva protivrijecna pasusa, samo jedan
moze biti istinit, oba nemogu biti istinita ili su obadva pogresna.Ako je Isus
bog po Ivanu pa koliko onda postoji Bogova??Jer se ovo protivrijeci s puno pasusa iz Biblije:“...Jahve je Bog
gore na nebu i ovdje na zemlji – DRUGOG NEMA“(Pon.zakon 4:39),“Cuj Izraele,
Jahve je Bog nas, Jahve je jedan“(Pon.Zakon 4:39),“....Prije mene ni jedan bog
nije nacinjen i NECE POSLIJE MENE BITI, ja sam Jahve osim mene nema spasitelja“(Izaija
44:6),“...Ja sam prvi i ja sam POSLJEDNJI: osim mene boga nema“(Izaija 45:18)
Sad malo Novi Zavjet:


Mark, 12:29 sto je Isus licno rekao:“A Isus odgovori mu:Prva
je Zapovijed od svih:Cuj Izraele Gospodar nas,Bog je jedan Gospodar“(Koricani
8:4),“.....Mi znamo da idol nije nista na svijetu i da nema druogo Boga osim
jedinoga“(1 Timotije, 2:5).


E sad postavljamo pitanje sta je tacno ono sto je rekao Ivan
ili svi ovi pasusi??


Medjutim ako pogledamo sta Kur an kaze:


„A kada meleki rekoše: "O Merjema, Allah ti javlja
radosnu vijest, od Njega Riječ: ime
će mu biti Mesih, Isa, sin Merjemin, biće viđen i na ovom i na onom svijetu i
jedan od Allahu bliskih; (Imranova porodica, 45)


Zapazit cemo jednu slicnost da je u oba slucaja Isus nazvan
rijecju od Boga sto necudi jer je Isus zacet bez ucesca sperme samo Allahovom
voljom tj rijecju „Budi“ a Allah svt kaze:


„Ona (Merjema)reče: "Gospodaru moj, kako ću imati
dijete kada me nijedan muškarac nije dodirnuo?" – "Eto tako", -
reče -, "Allah stvara što On hoće. Kada nešto odluči, On samo za to rekne:
’Budi!’ – i ono bude." (Imranova porodica, 47) dalje:


Isus za sebe nikad nije tvrdio da je bozanstvo nego upravo suprotno da on nije Bog dokazi
su sljedeci pasusi iz Biblije:


Ivan,8:28:“Nista neradim sam od sebe“


Ivan, 14:28:„Moj Otac je veci od mene“


Marko,15:34:“Gospodar,Bog nas je jedan Bog“


Luka,23:46:“Oce u tvoje ruke predajem dusu“


I mi se pitamo kako
Isus moze biti Bog kada je i on obozavao Boga kao i svaki drugi smrtnik??


Luka,5:16:“I on je odlazio u pustinju i molio se Bogu.“


Ili ako je bio Bog
kako je djavo mogao iskusavati:


Luka, 4:1-13:“Isusa je (40 dana) djavo dovodio u kusnju“


A na drugom mjestu se kaze:


Jakov,1:13:“.... jer
se Bog nemoze zlom iskusati....“


Kako je onda Isus mogao biti Bog??Zapamti ovo su pasusi iz
Knjige koju ti smatras svetom i Bozijom Rijecju??Zapitaj se ako je to doista Bozija
Rijec odakle ovoliko kontradiktornosti i nepravilnosti??Odgovori mi Estera???


A ja cu ti unaprijed dati odgovor koji moze pomiriti ove
pasuse a to je da je Isus bio samo Poslanik!!!


„Isaov slučaj je u Allaha isti kao i slučaj Ademov: od
zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: "Budi!" – i on bi. (Imranova
porodica, 59)


„O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u svome vjerovanju i
o Allahu govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov
poslanik, i Riječ Njegova koju je Merjemi dostavio, i Duh od Njega; zato
vjerujte u Allaha i Njegove posalnike i ne govorite: "Trojica su!"
Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog, - hvaljen neka je On! – zar
On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i
Allah je dovoljan kao zaštitnik. (Žene, 171)


„Nevjernici su oni koji govore: "Bog je – Mesih, sin
Merjemin!’ A Mesih je govorio: "O sinovi Israilovi, klanjajte se Allahu, i
mome i vašem Gospodaru! Ko drugog Allahu smatra ravnim, Allah ćemo ulazak u
džennet zabraniti i boravište njegovo će džehennem biti; a nevjernicima neće
niko pomoći“. (Trpeza, 72)


„Nevjernici su oni koji govore: "Allah je jedan od
trojice!" A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore,
nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane“.
(Trpeza, 73)


Evo ti draga Estera jos dokaza da tvoja Knjiga nije ispravna
i ako imas razuma a mislim da imas shvatiti ces to, a ja te pozivam ka Allahu
imajuci jasne dokaze.Draga Estera ako umres kao krscanka nikad neces uspijeti i
vjecno ces u vatri ostati vidim da se zanimas za islam jer trazis istinu,tvoja
dusa nije zadovoljna da Allahu bude nepokorna a kad prihvatis istinu tek ces
tad znati sta je sloboda!!Vrati se Onom koji te je stvorio!!Mir neka je na
tebe!!

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
https://www.youtube.com/watch?v=9lU6GnQqGgk evo jedan video na you tube Estera za tebe pa pogledaj.Ako slucajno ovo nebude ispravan link ukucaj na you tube "pitanja krscanima" i pogledaj video pa mi napisi odgovore na ta pitanja???

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
[quote="Adnan"]Da li je Isus Bog


Krscani normalno govore da jest i navode citat iz Biblije u
Evanjdelu po Ivanu 1:1:“U pocetku bijase rijec, i rijec bijase u Boga, i Bog
bijase rijec:“


Kao prvo stoji pisano :
<tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr>
Ivan 1,1U početku bijaše Riječ, i Riječ, bijaše u Boga, i Bog bijaše Riječ.Ivan 1,2Ova bijaše u početku u BogaIvan 1,3Sve je po njoj postalo, i bez nje ništa nije postalo, što je postalo.Ivan 1,4U njoj bijaše život, i život bijaše Svjetlost ljudima.Ivan 1,5Svjetlost zasvijetli u tami; ali tama ga ne obuze.Ivan 1,6Poslan je bio čovjek od Boga, kojemu bijaše ime Ivan.Ivan 1,7Ovaj dođe za svjedočanstvo, da svjedoči za Svjetlost, da svi vjeruju po njemu.Ivan 1,8On ne bijaše Svjetlost, nego da svjedoči za Svjetlost.Ivan 1,9Svjetlost istinita, koje prosvjetljuje svakoga čovjeka, dođe na svijet.Ivan 1,10Na svijetu bijaše, svijet je po njemu postao; i svijet ga nije spoznao.Ivan 1,11K svojima dođe, i svoji ga ne primiše.Ivan 1,12A svima, koji ga primiše, dade vlast, da budu djeca Božja. Onima, koji vjeruju u ime njegovo,Ivan 1,13Koji nijesu rođeni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.Ivan 1,14I Riječ je tijelom postala i prebivala među nama. I vidjesmo slavu njegovu, slavu kao Jedinorođenoga od Oca, puna milosti i istine.Ivan 1,15Ivan svjedoči za njega i viče: "Ovaj bijaše, za koga rekoh: "Koji dolazi za mnom, preda mnom je; jer bijaše prije nego ja."Ivan 1,16Od punine njegove mi svi primismo milost za milošću.Ivan 1,17Po Mojsiju bio je dan zakon, po Isusu Kristu dođe milost i istina.
Ivan 1,18Boga nitko nije vidio nikada. Jedinorođeni, koji je Bog, koji počiva na srcu Očevu, on je donio vijest...
Lijepo bih te molio da ne izvrćeš riječ Božju već ako nisi upućen izvoli se informiraj. Mislim da je tekst kristalno jasan sam za sebe dali je Isus Bog.

Ali evo još što stoji pisano u Svetom Pismu:


<tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr>
Ivan 10,1"Zaista, zaista, kažem vam: tko ne ulazi na vrata u ovčinjak nego prelazi na drugom mjestu, on je tat i razbojnik.Ivan 10,2A tko ulazi na vrata, pasti je ovcama.Ivan 10,3Njemu vratar otvara, i ovce slušaju glas njegov. On zove svoje ovce po imenu i izvodi ih.Ivan 10,4I kad ispusti svoje ovce, ide pred njima, i ovce idu za njim, jer poznaju glas njegov.Ivan 10,5A za tuđinom ne idu, nego bježe od njega, jer ne poznaju glasa tuđega."Ivan 10,6Ovu prispodobu reče im Isus. Ali oni ne razumješe, što im htjede stim reći.Ivan 10,7Tada im reče Isus opet: "Zaista, zaista, kažem vam: "Ja sam vrata k ovcama.Ivan 10,8Svi koji dođoše prije mene, tati su i razbojnici, i ovce ih nijesu slušale.Ivan 10,9Ja sam vrata. Tko uđe kroza me, spasit će se. On će ulaziti i izlaziti i pašu nalaziti.Ivan 10,10Tat ne dolazi, nego da krade, ubija i upropašćuje. Ja dođoh, da imaju život i obilatije imaju.Ivan 10,11Ja sam pastir dobri, Pastir dobri daje život svoj za ovce.Ivan 10,12A najamnik i koji nije pastir, kojemu nijesu ovce njegove, vidi vuka gdje dolazi, i ostavlja ovce, i bježi, a vuk grabi ih i razgoni.Ivan 10,13A najamnik bježi, jer je najamnik i ne mari za ovce.Ivan 10,14Ja sam pastir dobri i poznajem svoje (ovce), i mene poznaju moje.Ivan 10,15Kao što mene poznaje Otac, i ja poznajem Oca, i život svoj polažem za ovce svoje.Ivan 10,16I druge ovce imam, koje nijesu iz ovoga ovčinjaka, i one mi valja dovesti, i čut će glas moj, i bit će jedno stado i jedan pastir.Ivan 10,17Zato me ljubi Otac, jer ja život svoj polažem, da ga opet uzmem.Ivan 10,18Nitko ga ne otima od mene, nego ga ja sam od sebe polažem, i vlast imam položiti ga, i vlast imam uzeti ga opet. Ovu sam zapovijed primio od Oca svojega."Ivan 10,19Opet nastade razdor među Židovima zbog ovih riječi.Ivan 10,20Mnogi su od njih govorili: "Zloduha ima i luduje. Što ga slušate?"Ivan 10,21Drugi su govorili: "Ove riječi nijesu opsjednutoga. Zar može đavao slijepima oči otvarati"Ivan 10,22A bila je tada u Jerusalemu svetkovina posvećenja hrama. I bila je zima.Ivan 10,23Isus je hodao u hramu po trijemu Salomonovu.Ivan 10,24Tada ga opkoliše Židovi i upitaše: "Dokle ćeš mučiti dušu našu? Ako si ti Krist, kaži nam otvoreno!"Ivan 10,25Isus im odgovori: "Ja vam rekoh, i ne vjerujete. Djela, koja činim u ime Oca svojega, ona svjedoče za me.Ivan 10,26Ali vi se vjerujete, jer nijeste od mojih ovaca.Ivan 10,27Ovce moje slušaju glas moj, i ja poznam njih, i za mnom idu.Ivan 10,28I ja im dajem život vječni, i neće propasti dovijeka, i nitko ih neće oteti iz ruke moje.Ivan 10,29Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju, i nitko ih ne može oteti iz ruke Oca mojega.Ivan 10,30[size=12]Ja i Otac jedno smo."[/size]Ivan 10,31A Židovi opet uzeše kamenje, da ga kamenuju.Ivan 10,32Isus im reče: "Mnoga vam dobra djela pokazah od Oca svojega. Za koje me od ovih djela kamenujete?"Ivan 10,33Židovi mu odgovoriše: "Za dobro te djelo ne kamenujemo, nego za hulu na Boga, i što ti, premda si čovjek, praviš se Bogom."Ivan 10,34Isus im reče: "Ne stoji li pisano u zakonu vašemu: Ja rekoh: bogovi ste?Ivan 10,35Ako one nazva bogovima, na koje dođe riječ Božja, a Pismo se ne može dokinuti.Ivan 10,36Smijete li vi onda za onoga, kojega Otac posveti i posla na svijet, tvrditi: 'Huliš na Boga,' što rekoh: 'Sin sam Božji!'Ivan 10,37Ako ne činim djela Oca svojega, ne vjerujte mi!
Ivan 10,38[size=12]Ako li činim, i ako meni nećete vjerovati, djelima vjerujte, da poznate i vjerujete, da je Otac u meni i ja u Ocu."[/size]

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
ISto tako stoji pisano:

<tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr>
Otkrivenje 1,1Otkrivenje Isusa Krista, koje dade njemu Bog, da pokaže slugama svojim, što ima da se skoro zbude, i pokaza, poslavši po anđelu svojemu slugi svojemu Ivanu,Otkrivenje 1,2Koji svjedoči riječ Božju i svjedočanstvo Isusa Krista sve, što vidje.Otkrivenje 1,3Blagoslovljen je onaj, koji čita, i onima, koji slušaju riječi proročanstva i drže, što je napisano u njemu, jer je vrijeme blizu!Otkrivenje 1,4Ivan na sedam crkava u Aziji. Milost vam i mir od onoga, koji jest, i koji bijaše, i koji će doći, i od sedam duhova, koji su pred prijestoljem njegovim;Otkrivenje 1,5I od Isusa Krista, koji je svjedok vjerni, prvorođenac od mrtvih, i vladalac nad kraljevima zemaljskim. Njemu, koji nas je ljubio i otkupio nas od grijeha naših krvlju svojom;Otkrivenje 1,6I učinio nas kraljevstvom i svećenicima Bogu i Ocu svojemu: "Njemu slava i vlast u vijeke vjekova! Amen,Otkrivenje 1,7Eno, dolazi na oblacima, i gledat će ga svako oko, i oni, koji ga probodoše, naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da, Amen.Otkrivenje 1,8Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin Bog, koji jest, i koji bijaše, i koji će doći, Svemoćni.Otkrivenje 1,9Ja, Ivan, brat vas i dionik u nevolji i u kraljevstvu i strpljivosti u Kristu Isusu, bijah na otoku, koji se zove Patmos, zbog riječi Božje i zbog svjedočanstva Isusova.Otkrivenje 1,10Tada se zanesoh u dan Gospodnji, i začuh za sobom glas veliki kao trube,Otkrivenje 1,11Kako govori: "Što vidiš, napiši u knjigu i pošlji onima sedam crkava u Aziji: "u Efez, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatiru, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodiceju.Otkrivenje 1,12I okrenuh se, da vidim glas, koji mi je govorio; i okrenuvši se vidjeh sedam svijećnjaka zlatnih,Otkrivenje 1,13I usred sedam zlatnih svijećnjaka kao Sina čovječjega, obučena u dugačku haljinu, i opasana po prsima pojasom zlatnim.Otkrivenje 1,14A glava njegova i kosa bijela kao bijela vuna, kao snijeg; i oči njegove kao plamen ognjeni;Otkrivenje 1,15I noge njegove kao mjed, kad se rastopi u peći; i glas njegov kao šum voda mnogih;Otkrivenje 1,16I imao je u svojoj desnoj ruci sedam zvijezda, i iz usta njegovih izlazio mač oštar s obje strane; i lice njegovo kao što sunce sja u sili svojoj.Otkrivenje 1,17I kad Ka vidjeh, padoh k nogama njegovim kao mrtav. I metnu desnicu svoju na me govoreći: "Ne boj se, ja sam prvi i posljednji,Otkrivenje 1,18I živi: i bio sam mrtav, i evo živim u vijeke vjekova, i imam ključeve od smrti i podzemlja.Otkrivenje 1,19Napiši dakle, što si vidio, i što jest, i što ima da se zbude po tom.
Otkrivenje 1,20Tajnu sedam zvijezda, koje si vidio na desnici mojoj, i sedam svijećnjaka zlatnih. Sedam zvijezda jesu anđeli sedam crkava. I sedam svijećnjaka jesu sedam Crkava.
Na ovo se samo može reći Amen.

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
A što se tiče utjelovljena našeg Gospoda Isusa Krista i njegovog uznesenja:
]1. Timoteju 3,16I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: On se javio u tijelu, opravdao se u Duhu, pokazao se anđelima, propovijedao se neznabošcima, vjerovao se u svijetu, uznio se u slavi.
<tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr>
Djela apostolska 1,1U mojemu prvom djelu, o Teofile, izvijestio sam o svemu, što je Isus činio i učioDjela apostolska 1,2Do dana, kad je apostolima Duhom Svetim izabranima dao naloge i onda bio uzet u nebo.Djela apostolska 1,3Poslije muke svoje dao im je mnoge dokaže za to, da je on živ. Kroz četrdeset dana on im se je javljao i govorio im o kraljevstvu Božjem.Djela apostolska 1,4Kad je bio s njima zajedno, zapovjedi im, da ne idu iz Jerusalema, nego da čekaju obećanje Očevo, "koje": (reče) "čuli ste od mene.Djela apostolska 1,5Ivan je krstio vodom, a vi ćete za malo dana krstiti Duhom Svetim."[Djela apostolska 1,6Bili su dakle s njim zajedno. Tada ga upitaše: "Gospodine, hoćeš li u ovo vrijeme podignuti kraljevstvo Izraelovo?"[Djela apostolska 1,7On im odgovori: "Nije vaše znati vremena ili časove, što ih je Otac zadržao u svojoj vlasti.Djela apostolska 1,8Nego ćete primiti jakost Duha Svetoga, kad siđe na vas i bit ćete mi onda svjedoci u Jerusalemu i po svoj Judeji i Samariji i sve do kraja zemlje."Djela apostolska 1,9I kad to reče, bi podignut pred očima njihovim. Uze ga oblak iz očiju njihovih.Djela apostolska 1,10I dok su gledali za njim gdje ide na nebo, gle, dva čovjeka stadoše kraj njih u bijelim haljinama.
Djela apostolska 1,11Oni rekoše: "Ljudi Galilejci, što stojite i gledate na nebo! Ovaj Isus, koji je od vas uzet na nebo, tako će doći, kao što vidjeste da ide u nebo."

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
A imam i par pitanja za tebe:

Bog je rekao da je kazna za grijeh smrt. Čovjek je bio neposlušan i pao u grijeh. Bog je ljubav i kao takav se otkriva kroz život i karakter svoga Sina. Ako je Bog neograničena ljubav i milost neće li Bog iz ljubavi i milosti naći rješenje za čovjekov otpad?? Ali opet Bog je pravedan i ne krši svoju riječ. Ako je sam rekao da je kazna za grijeh smrt to znači da tako mora biti. Netko mora umrijeti . To smo trebali mi ljudi . Ali vidiš Bog je ljubav i nemože gledati patnju svojih stvorenja. Pa je u Njegovo savršenosti , neizmjerljivoj ljubavi milosti i pravednosti nastao plan spasenja.

Naime netko umrijeti mora. Pa je Bog u svojoj ljubavi i milosti odlučio da će ON sam umrijeti i ispuniti svu pravednosti. Vidiš na križu se se spojila ljubav, milost i pravednost. Bog je spasio svoja stvorenja a u isto vrijeme ispunio zakon koji je zahtijevao smrt zbog prestupa i neposlušnosti.

I tako da Sotona nikad neće moći reći da Bog nije ljubav a neće ga moći ni optužiti da je nepravedan i da krši svoju riječ. Jer je i spasio svoja stvorenja a isto tako ispunio traženja zakona. A Bog je savršen i bezgraničan i ne može ga se objasniti našim ograničenim umom. Zato postoji vjera.
Malo bolje prouči Boga Oca Boga Sina i Boga Duha Svetog koji su troje ali opet jedno pa će ti biti jasnije cijeli plan spasenja. Na kraju krajeva Bog je Bog svih ljudi i nacija. A Isus Je umro za sve: i tebe i mene a sad na nama ovisi da li ćemo živjeti sukladno s tim. Jer biti kršćanin znaći shvatiti Božju ljubav i sve što je učinio na križu i ugraditi to u svoj svakodnevni život te dopustiti Bogu da ga vodi svaki dan svaki sat. Biti kršćanin znači doživjeti susret sa Kristom i ugledati se svaki dan na Krista i živjeti svaki dan sa Kristom. Ne riječima već svakodnevnim životom. A najbolje od svega je to što , pošto nemožemo sami ni doći Kristu ni živjeti kako je on živio, poslan nam je Branitelj Duh Sveti koji nam daje snagu i obraća nas ka Bogu i njegovoj ljubavi i daje nam snagu da možemo živjeti kako je živio naš uzor Isus Krist.

Ja nisam neki teolog nit znalac ali sve ovo što sam napisao sam osobno doživio u svojoj zajednici sa Kristom.To je ono što sam doživio i otkrio o Bogu i njegovom karakteru čitajući njegovu Riječ - Sveto Pismo i ugledajući se na njegova Sina Isusa Krista. Hvala na strpljenju. Želim ti miru u Isusu Kristu.

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
U ime Allaha
Milostivog Samilosnog


Zahvala pripada samo
Allahu i neka je salavat i selam na posljednjeg Bozijeg Poslanika Muhammeda
s.a.v.s a zatim:


Dragi Gubavac kao prvo jesi li ti se ikad zapitao kakav je
to Bog koji je morao umrijeti?Kao drugo iz tvoje BIBLIJE ti mogu dokazati da
Isus nije umro na krizu navodeci pasusue iz Biblije ako zelis ali bi mi trebalo
puno vremena dok to pripremim???Kao drugo ako se je doista Bog utjelovio u
Isusa kako komentiras ovo:


Ivan,8:28:“Nista neradim sam od sebe“


Ivan, 14:28:„Moj Otac je veci od mene“


Marko,15:34:“Gospodar,Bog nas je jedan Bog“


Luka,23:46:“Oce u tvoje ruke predajem dusu“


Ako je Bog Isus na
koga se onda odnose ovi pasusi??


Luka,5:16:“I on je odlazio u pustinju i molio se Bogu.“


Kome se je Isus molio??Jel mozda postoji jos koji Bog?? Boze
sacuvaj


Ili ako je bio Bog
kako je djavo mogao iskusavati:


Luka, 4:1-13:“Isusa je (40 dana) djavo dovodio u kusnju“


A na drugom mjestu se kaze:


Jakov,1:13:“.... jer
se Bog nemoze zlom iskusati....“


Ili kako ces objasniti ove pogreske u Bibliji:


Stari Zavjet:


Samuel II, 8:4:“David zarobi od njega tisucu i sedam stotina
konjanika i dvadeset tisuca pjesaka...“


Ljetopis I, 18:4:“I David zarobi od njega tisucu bojnih
kola, sedam tisuca konjanika i dvadeset tisuca pjesaka...“


Pitanje:Tisucu i sedam stotina kojnanika ili sedam tisuca
konjanika?


Kraljevi II, 8:26:“Dvadeset i dvije godine bi star Ahazje
kada poce da vlada“


Ljetopis II, 22:2:“Dvadeset i cetiri godine bi star Ahazje
kada poce da vlada“


Pitanje:Dvadeset dvije ili dvadeset cetiri godine?


Kraljevi II, 24:8:“Jojakin je bio osamnaest godina star, kad
se zakraljio i kraljevao je tri mjeseca u Jerusalemu“


Ljetopis II, 36:9:“Osam je godina bilo Jojakinu kad se
zakraljio, a kraljevao je tri mjeseca i deset dana u Jerusalemu“


Pitanje:Osamnaest godina ili osam?Tri mjeseca ili tri
mjeseca i deset dana?


Samuel II, 24:1:“Jos
je sednom srdzba Jahvina planula na Izraelce te potakla Davida protiv njih
govoreci:“Idi, izbroj Izraelce i Judejce!“


Ljetopis I, 21:1:“Tada Satana ustade na Izraela i potace
Davida da izbroji Izraelce“


Pitanje:Jahve ili Satana?Ili jeli onda Gospodar Davidov
Satana?Boze sacuvaj


Novi Zavjet:


Ivan, 5:37:“.... niti glasa njegova custe(Bozijeg) ni lica
njegova vidjeste.“


Ivan, 14:9:“... ko vidje mene, vidje Oca....“


Ivan, 5:31:“Ako ja svjedocim za sebe, svjedocanstvo moje
nije istinito.“


Ivan, 8:14:“Isus odgovori i rece im:Ako ja svjedocim za sebe, istinito je
svjedocanstvo moje.“


Niko ama bas niko ti nemoze dati razuman odgovor na ove
kontradiktornosti jos ovo su samo kontradiktornosti a gdje su tek greske!!!Zato
cijenjeni gubavac negubi vrijeme jer ga mozda nemamo jos puno, mozda nam je
smrt upravo jako blizu a umres li kao takav nikad iz vatre izaci neces,NIKAD!!!


„Nevjernici su oni koji govore: "Allah je jedan od
trojice!" A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore,
nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane“.
(Trpeza, 73)


POGLEDAJ VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=9lU6
GnQqGgk

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
[quote="Adnan"]U ime Allaha
Milostivog Samilosnog


Zahvala pripada samo
Allahu i neka je salavat i selam na posljednjeg Bozijeg Poslanika Muhammeda
s.a.v.s a zatim:


Dragi Gubavac kao prvo jesi li ti se ikad zapitao kakav je
to Bog koji je morao umrijeti?Kao drugo iz tvoje BIBLIJE ti mogu dokazati da
Isus nije umro na krizu navodeci pasusue iz Biblije ako zelis ali bi mi trebalo
puno vremena dok to pripremim???Kao drugo ako se je doista Bog utjelovio u
Isusa kako komentiras ovo:


Ivan,8:28:“Nista neradim sam od sebe“


Ivan, 14:28:„Moj Otac je veci od mene“


Marko,15:34:“Gospodar,Bog nas je jedan Bog“


Luka,23:46:“Oce u tvoje ruke predajem dusu“


Ako je Bog Isus na
koga se onda odnose ovi pasusi??



Luka,5:16:“I on je odlazio u pustinju i molio se Bogu.“


Kome se je Isus molio??Jel mozda postoji jos koji Bog?? Boze
sacuvaj


Ili ako je bio Bog
kako je djavo mogao iskusavati:



Luka, 4:1-13:“Isusa je (40 dana) djavo dovodio u kusnju“


A na drugom mjestu se kaze:


Jakov,1:13:“.... jer
se Bog nemoze zlom iskusati....“



Ili kako ces objasniti ove pogreske u Bibliji:


Stari Zavjet:


Samuel II, 8:4:“David zarobi od njega tisucu i sedam stotina
konjanika i dvadeset tisuca pjesaka...“


Ljetopis I, 18:4:“I David zarobi od njega tisucu bojnih
kola, sedam tisuca konjanika i dvadeset tisuca pjesaka...“


Pitanje:Tisucu i sedam stotina kojnanika ili sedam tisuca
konjanika?


Kraljevi II, 8:26:“Dvadeset i dvije godine bi star Ahazje
kada poce da vlada“


Ljetopis II, 22:2:“Dvadeset i cetiri godine bi star Ahazje
kada poce da vlada“


Pitanje:Dvadeset dvije ili dvadeset cetiri godine?


Kraljevi II, 24:8:“Jojakin je bio osamnaest godina star, kad
se zakraljio i kraljevao je tri mjeseca u Jerusalemu“


Ljetopis II, 36:9:“Osam je godina bilo Jojakinu kad se
zakraljio, a kraljevao je tri mjeseca i deset dana u Jerusalemu“


Pitanje:Osamnaest godina ili osam?Tri mjeseca ili tri
mjeseca i deset dana?


Samuel II, 24:1:“Jos
je sednom srdzba Jahvina planula na Izraelce te potakla Davida protiv njih
govoreci:“Idi, izbroj Izraelce i Judejce!“


Ljetopis I, 21:1:“Tada Satana ustade na Izraela i potace
Davida da izbroji Izraelce“


Pitanje:Jahve ili Satana?Ili jeli onda Gospodar Davidov
Satana?Boze sacuvaj


Novi Zavjet:


Ivan, 5:37:“.... niti glasa njegova custe(Bozijeg) ni lica
njegova vidjeste.“


Ivan, 14:9:“... ko vidje mene, vidje Oca....“


Ivan, 5:31:“Ako ja svjedocim za sebe, svjedocanstvo moje
nije istinito.“


Ivan, 8:14:“Isus odgovori i rece im:Ako ja svjedocim za sebe, istinito je
svjedocanstvo moje.“


Niko ama bas niko ti nemoze dati razuman odgovor na ove
kontradiktornosti jos ovo su samo kontradiktornosti a gdje su tek greske!!!Zato
cijenjeni gubavac negubi vrijeme jer ga mozda nemamo jos puno, mozda nam je
smrt upravo jako blizu a umres li kao takav nikad iz vatre izaci neces,NIKAD!!!


„Nevjernici su oni koji govore: "Allah je jedan od
trojice!" A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore,
nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane“.
(Trpeza, 73)


POGLEDAJ VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=9lU6GnQqGgk[/quote]


Sva tvoja pitanja proizlaze iz nepoznavanja Božjeg plana spasenja te kako se Bog čudesno utjelovio i spasio čovječanstvo Isto tako vidim da nerazumiješ vezu između Oca i Sina te Duha Svetog. I tko ima kakvu ulogu. Odgovore na ta pitanja trebaš tražiti u samoj Božjoj objavi - Svetom Pismu i kroz osobnu zajednicu sa Bogom. Sagledaj Božju objavu u cjelosti- i novi i stari zavjet - pa će ti slika Božjeg plana spasenja i njegovog utjelovljenja biti jasnija. Na kraju krajeva važnost i ulogu Božje Riječi je istaknuo sam Krist braneći se od kušnji nečastivog kada mu je odgovarao: " Stoji Pisano...". Vidiš treba sagledati cijelu sliku i kontekst u kojem je što napisano da bi čovjek mogao uvidjeti stvari. Na kraju krajeva kroz cijelu povijest a i sadašnjost se vidi da su mnogi ljudi Pismom opravdali stvari koje nemaju veze sa Bogom izvlačeći tekstove i prilagođavajući ih svojim sebičnim i oholim potrebama umjesto da su sagledali cijeli kontekst jer su Pismu pristupali sebično sa ciljem da opravdaju svoja neka nedjela. Pa na kraju krajeva i Sotona je iskrivljavao Pismo kada je kušao Krista. Isto tako potreban je Duh Sveti za razumjevanje onoga što Riječ Božja govori i praktična primjena Biblijske spoznaje u svakidašnjem životu. I na kraju stoji pisano:
<tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr>
2. Timoteju 3,1Ali ovo znaj, da će u Posljednje dane nastati vremena teška;2. Timoteju 3,2Jer će ljudi biti samoživi, lakomi, hvališe, oholice, psovači, nepokorni roditeljima, nezahvalni, opaki,2. Timoteju 3,3Neljubezni, nepomirljivi, klevetnici, neuzdržljivi, nemilosrdni, okrutni,2. Timoteju 3,4Izdajnici, drzoviti, naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga,2. Timoteju 3,5Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njezine odrekli; i ovih se kloni!2. Timoteju 3,6Jer su među ovima oni, koji se uvlače u kuće i zarobljuju ženice, koje su natovarene grijesima, i vode ih različne želje,2. Timoteju 3,7Koje se svagda uče, i nikad ne mogu da dođu k poznanju istine.2. Timoteju 3,8A kao što se Janes i Jambres suprotstaviše Mojsiju, tako se i ovi protive istini, ljudi izopačenoga uma, neutvrđeni u vjeri,2. Timoteju 3,9Ali neće dalje napredovati, jer će njihovo bezumlje postati javno svemu, kao što i onih posta.2. Timoteju 3,10A ti si se ugledao na moju nauku, življenje, namjeru, vjeru, dugotrpnost, ljubav, strpljivost,2. Timoteju 3,11Progonstva, stradanja, kakva mi se dogodiše u Antiohiji u Ikoniju, u Listri; kakva progonstva podnesoh, i od sviju me izbavi Gospodin!2. Timoteju 3,12A i svi, koji pobožno hoće da žive u Kristu Isusu, trpjet će progonstvo.2. Timoteju 3,13A zli ljudi i varalice napredovat će na gore, varajući i varajući se.2. Timoteju 3,14Ali ti stoj u onome, što si naučio i o čemu si se uvjerio, znajući, od kojih si naučio;2. Timoteju 3,15I jer iz djetinjstva znaš Sveta Pisma, koja te mogu učiniti mudrim na spasenje po vjeri, koja je u Kristu Isusu.2. Timoteju 3,16Sve je Pismo Bogom nadahnuto i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za odgajanje u pravdi,
2. Timoteju 3,17Da bude savršen čovjek Božji, spreman za svako dobro djelo.

Svako dobro i mir u Isusu Kristu ti želim. Maranatha.

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
U ime Allaha
Milostivog Samilosnog


Ako je Biblija Bozija Rijec ona nesmije
sadrzavati greske niti kontradikcije jer je ako je od Boga pa nezamislivo je da
Bog grijesi jer On sve zna, On sve cuje,On sve vidi,Savrsen je i
Bezgrijesan!!Meni je zao sto ti i pored dokaza koje gledas i dalje ostajes
slijep:


Gluhi, nijemi i slijepi su, nikako da
se osvijeste. (Krava, 18)


Jedina Knjiga u kojoj nema apsolutno
niti ijedne pogreske niti ijedne kontradikcije jeste Kur an jer je on od
Jedinog Istinskog Boga:


“A zasto oni ne razmisle o Kuranu?Da je on od nekog drugog a
ne od Allaha sigurno bi u njemu nasli mnoge protivrijecnosti.“(En-Nisa 72)


Pronadji makar i jedan ajet iz Kur ana da je pogresan ili da
je na jednom mijestu Allah svt rekao jedno a na drugom drugo tj da su
kontradiktorni i ja cu razmisliti da predjem na krscanstvo ali ako ne nadjes a
neces naci a ja sam tebi nasao mnogo pasusa koji su kontradiktorni a mogu ih
jos naci uz Allahovu pomoc pa nemoj biti slijepi sljedbenik,Bog ti je dao razum
pa RAZMISLI jeli Bog grijesi ili Biblija nije Bozija Rijec a Bog sigurno
negrijesi Uzvisen je on od toga stoga ja te pozivam u islam jer bi tako razumni
postupili!Vidis kako je to u islamu jednostavno NEMA BOGA OSIM ALLAHA nikakvi
inkarnacija,nikakvi uskrsnuca!!Evo ti jos neke nemoguce stvari iz Knjige koju
ti smatras Bozijom Rijecju:


Postanak 1:29:“I Bog rece:“Eto predajem vam sve na svoj zemlji bilje, sto nosi sjeme, i sve
drvece s plodovima, u kojima je sjeme; neka vam bude za hranu!“


Medjutim danas je poznato da ima biljki koje kad bi ih
pojeli sigurno bi umrijeli


Mark, 16:17-18:“One koji vjeruju pratit ce ova cudesa:“U
moje ime izgonit ce djavle,GOVORIT CE NOVIM JEZICIMA,


Uzimat ce zmije u ruke.I AKO OTROV SMRTONOSAN POPIJU, NECE
IM NAUDITI.Na bolesnike metat ce ruke i oni ce ozdravljati:“


Mozes li ti ovo??I nemoj te se izvlaciti na to da netreba
iskusavati Boga (na ovo se mnogi krscani izvlace) jer ovdje vam vas„Bog“ jasno kaze „ONE KOJI VJERUJU...“ tj iskreni
krscani ja te iskreno savjetujem da to ne probavas jer ces nam pokvariti debatuJ


Levitski Zakonik 14:49-53:

49 „Neka uzme, da se pribavi kući pomirenje, dvije ptice,
cedrovinu, grimizno predivo i hisop.

50 Tada neka zakolje jednu pticu nad posudom zemljanom sa svježom
vodom.

51 Neka uzme cedrovinu, hisop, grimizno predivo i živu pticu i
neka ih umoči u krv zaklane ptice i u svježu vodu i neka tim sedam puta
poškropi kuću.

52 Tako neka pribavi kući pomirenje krvlju ptice i svježom vodom,
pticom živom i cedrovinom, hisopom i grimiznim predivom.

53 A pticu živu neka pred gradom pusti da poleti u slobodno
polje, i tako neka pribavi kući pomirenje; tada je ona čista.

54 To je zakon za razne vrste gube i kraste“

Danas je poznato da krv ne dezinficira nego upravo suprotno da izaziva
bolesti!!!

Nadam se da sam te sad uvjerio da Biblija nije Bozija Rijec, ako nisam ima
jos, pa da te uvjerim ako Bog da i da je jedina ispravna Knjiga Kur an i jedina
ispravna vjera islam i da je Allah moj i tvoj Gospodar!!

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
Adnan je napisao/la:
U ime Allaha
Milostivog Samilosnog


Ako je Biblija Bozija Rijec ona nesmije
sadrzavati greske niti kontradikcije jer je ako je od Boga pa nezamislivo je da
Bog grijesi jer On sve zna, On sve cuje,On sve vidi,Savrsen je i
Bezgrijesan!!Meni je zao sto ti i pored dokaza koje gledas i dalje ostajes
slijep:


Gluhi, nijemi i slijepi su, nikako da
se osvijeste. (Krava, 18)


Jedina Knjiga u kojoj nema apsolutno
niti ijedne pogreske niti ijedne kontradikcije jeste Kur an jer je on od
Jedinog Istinskog Boga:


“A zasto oni ne razmisle o Kuranu?Da je on od nekog drugog a
ne od Allaha sigurno bi u njemu nasli mnoge protivrijecnosti.“(En-Nisa 72)


Pronadji makar i jedan ajet iz Kur ana da je pogresan ili da
je na jednom mijestu Allah svt rekao jedno a na drugom drugo tj da su
kontradiktorni i ja cu razmisliti da predjem na krscanstvo ali ako ne nadjes a
neces naci a ja sam tebi nasao mnogo pasusa koji su kontradiktorni a mogu ih
jos naci uz Allahovu pomoc pa nemoj biti slijepi sljedbenik,Bog ti je dao razum
pa RAZMISLI jeli Bog grijesi ili Biblija nije Bozija Rijec a Bog sigurno
negrijesi Uzvisen je on od toga stoga ja te pozivam u islam jer bi tako razumni
postupili!Vidis kako je to u islamu jednostavno NEMA BOGA OSIM ALLAHA nikakvi
inkarnacija,nikakvi uskrsnuca!!Evo ti jos neke nemoguce stvari iz Knjige koju
ti smatras Bozijom Rijecju:


Postanak 1:29:“I Bog rece:“Eto predajem vam sve na svoj zemlji bilje, sto nosi sjeme, i sve
drvece s plodovima, u kojima je sjeme; neka vam bude za hranu!“


Medjutim danas je poznato da ima biljki koje kad bi ih
pojeli sigurno bi umrijeli


Mark, 16:17-18:“One koji vjeruju pratit ce ova cudesa:“U
moje ime izgonit ce djavle,GOVORIT CE NOVIM JEZICIMA,


Uzimat ce zmije u ruke.I AKO OTROV SMRTONOSAN POPIJU, NECE
IM NAUDITI.Na bolesnike metat ce ruke i oni ce ozdravljati:“


Mozes li ti ovo??I nemoj te se izvlaciti na to da netreba
iskusavati Boga (na ovo se mnogi krscani izvlace) jer ovdje vam vas„Bog“ jasno kaze „ONE KOJI VJERUJU...“ tj iskreni
krscani ja te iskreno savjetujem da to ne probavas jer ces nam pokvariti debatuJ


Levitski Zakonik 14:49-53:

49 „Neka uzme, da se pribavi kući pomirenje, dvije ptice,
cedrovinu, grimizno predivo i hisop.

50 Tada neka zakolje jednu pticu nad posudom zemljanom sa svježom
vodom.

51 Neka uzme cedrovinu, hisop, grimizno predivo i živu pticu i
neka ih umoči u krv zaklane ptice i u svježu vodu i neka tim sedam puta
poškropi kuću.

52 Tako neka pribavi kući pomirenje krvlju ptice i svježom vodom,
pticom živom i cedrovinom, hisopom i grimiznim predivom.

53 A pticu živu neka pred gradom pusti da poleti u slobodno
polje, i tako neka pribavi kući pomirenje; tada je ona čista.

54 To je zakon za razne vrste gube i kraste“

Danas je poznato da krv ne dezinficira nego upravo suprotno da izaziva
bolesti!!!

Nadam se da sam te sad uvjerio da Biblija nije Bozija Rijec, ako nisam ima
jos, pa da te uvjerim ako Bog da i da je jedina ispravna Knjiga Kur an i jedina
ispravna vjera islam i da je Allah moj i tvoj Gospodar!!



Što se tiče bilja , da si čitao riječ Božju vidio bih da je svijet stvoren savršen ali nakon pada čovjeka u grijeh grijeh se očitovao u degradaciji i prirode kao takve. Grijeh se nije samo zadržao na čovjeku već je prešao i na njegovo prebivalište tj. zemlju. I tu nema ništa čudno i kontradiktorno jer kako bi grešno ljudsko biće moglo živjeti u bezgrešnom i savršenom okolišu i prirodi? to bi bilo kontradiktorno.

Što se tiče otrova, zmijskog ugriza i duhovnih darova oni su posljedica predanja i vjere te odnosa sa Bogom pojedinca. Krist je rekao slijedeće:


<tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr>
Matej 17,14Kad dođoše k narodu, pristupi k njemu čovjek, baci se pred njega ničice na koljena i zamoli:Matej 17,15"Gospodine, smiluj se sinu mojemu! On je mjesečnjak i mora strašno trpjeti. Često pada u oganj i često u vodu.Matej 17,16Donesoh ga učenicima tvojim, ali ga oni ne mogoše iscijeliti."Matej 17,17Isus reče: "O nevjerni i naopaki rode! Dokle ću još ostati kod vas? Dokle ću vas još podnositi! Donesite ga ovamo k meni!"Matej 17,18Isus zapovjedi zlome duhu, i on izađe iz njega, tako da je ozdravio od toga časa.Matej 17,19Tada pristupiše učenici k Isusu i upitaše ga nasamo: "Zašto ga mi ne mogosmo istjerati?"Matej 17,20On im odgovori: "Jer imate tako malo vjere, jer zaista, kažem vam: "Ako imate vjere kao zrno gorušično, možete reći gori ovoj: "Prijeđi odavde tamo, i prijeći će tamo. Ništa vam neće biti nemoguće.
Matej 17,21A ova se vrsta izgoni samo molitvom i postom."

<tr><tr><tr>
Matej 21,19Ugleda smokvu kraj puta i priđe k njoj, ali ne nađe na njoj ništa osim lišća pa joj kaže: "Ne bilo više ploda s tebe dovijeka!" I smokva umah usahnu.Matej 21,20Vidjevši to, učenici se začude: "Kako umah smokva usahnu!Matej 21,21Isus im odvrati: "Zaista, kažem vam, ako budete imali vjeru i ne posumnjate, činit ćete ne samo ovo sa smokvom, nego - reknete li i ovoj gori: `Digni se i baci u more!`, bit će tako.
Matej 21,22I sve što zaištete u molitvi vjerujući, primit ćete.

Stvar duhovnih darova i čuda jest stvar odnosa sa Bogom tj. vjere. Jer kad pojedinac hoda sa Bogom i vjeruje Bog je obećao da će dati silu tj. da će djelovati kroz nas da se proslavi Njegovo ime te da svi upoznaju da je on Gospod , Stvoritelj i Bog. Ni tu nema ništa kontradiktornog jer to ne činimo mi to čini Gospod kroz nas kada smo mu predani i kada se svim svojim umom srcem i bićem uzdamo u Njega. To samo pokazuje koliko On zapravo želi da svi doznaju za Njega.


A što se tiče Levitskog zakonika tu je problem taj što ti opet izvlačiš iz konteksta i ne vidiš svrhu tog propisa. Kao što vidiš u pitanju je pomirenje. Naime grijeh nas je razdvojio od Boga i zbog pada u grijeh postali smo podložni raznim devijacijama umnim i tjelesnim. Moje pitanje tebi jest zašto se je u starom zavjetu za svaki grijeh i za njegovo pomirenje i oproštenje moralo proliti nečiju krv?? Krv sama po sebi ne čisti zar ne?? Ali ti ne vidiš da cijeli stari zavjet zapravo govori i upućuje na dolazak Isusa Krista koji će proliti svoju krv za oproštenje grijeha cijelog svijeta i na taj način izmiriti ljudski rod sa Bogom. Krist je taj most koji je premostio jaz između čovjeka i Boga uzrokovan grijehom. I zato je mnogo puta Krist uspoređen sa nevinim janjem koje je odnešeno na klanje. i sve krvne žrtve su tipologija žrtve Isusa Krista. Jasno se vidi da Riječ Božja ima više dimenzija i nije samo ograničena na onu tjelesnu. To samo dokazuje da je njezin autoer Svemogući Gospod čija Riječ (koja je ssavršena) ima toliko dimenzija koliko naš ljudski um ne može percipirati. Zato imaš ljude koji proučavaju Riječ Božju i 50 godina i uvijek nađu nešto novo. U istim tekstovima nađu novu primjenu i dimenziju jer je njihov Autor Savršeni i Svemogući Gospod. A Kristova smrt ti samo pokazuje njegovo Božanstvo. Jer da li bi se moglo izmiriti čovječanstvo ako je na križu umro samo čovjek a ne Bog? Nisu li svi okolino narodi a i sami Izraelci prinosili ljudske žrtve? Da li ih je to izmirilo sa Bogom? Zašto po tebi u Bibliji Bog nikad ne zahtijeva ljudsku žrtvu? Zato što na križu nije umro čovjek već Bog. i Samo je On mogao u isto vrijeme pokazati ljubav i zadovoljiti pravdu. Kao što sam već rekao na Golgoti su se spojili milost i pravda. Nešto što se u ovom grešnom svijetu nikad nije i neće desiti dok se Krist ne vrati i uspostavi vječno kraljevstvo.

Još jednom si pokazao da ne poznaješ Pismo. Nije mi jasno koja je svrha ovog razgovora kada relativiziraš stvari koje i ne poznaješ. Nije li to licemjerno? Ja nemam ništa protiv apologetike ali onda barem upoznaj ono što napadaš i o čemu daješ izjave jer je u protivnom razgovor ne vodi nikamo. Hvala ti na razumjevanju. Gospod s tobom. Maranatha

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
U ime Allaha
Milostivog Samilosnog


Zahvala pripada samo
Allahu neka je salavat i selam na Posljednjeg Bozijeg Poslanika Muhammeda
s.a.v.s a zatim:


Danas je doba kada je nauka strasno napredovala i dalje
napreduje pa ako ti smatras da je Biblija savresna a mislim da smatras jer si
rekao:“ To samo dokazuje da je njezin autoer Svemogući
Gospod čija Riječ (koja je savršena) ima toliko dimenzija koliko naš ljudski um
ne može percipirati.“ Onda ona mora biti
savrsena u svakom pogledu pa bilo to gledano laicki ili bilo gledano sa strane
nauke nesmije imati greske ni sa jedne strane.Ona kao „Bozija Rijec“ treba da
svojim sadrzajem zadovolji i laika i naucnika pa analizirajmo sljedece pasuse
iz Biblije gledano sa strane nauke:


Levitski Zakonik 14:49-53:

49 „Neka uzme, da se pribavi kući pomirenje, dvije ptice,
cedrovinu, grimizno predivo i hisop.

50 Tada neka zakolje jednu pticu nad posudom zemljanom sa svježom
vodom.

51 Neka uzme cedrovinu, hisop, grimizno predivo i živu pticu i
neka ih umoči u krv zaklane ptice i u svježu vodu i neka tim sedam puta
poškropi kuću.

52 Tako neka pribavi kući pomirenje krvlju ptice i svježom vodom,
pticom živom i cedrovinom, hisopom i grimiznim predivom.

53 A pticu živu neka pred gradom pusti da poleti u slobodno
polje, i tako neka pribavi kući pomirenje; tada je ona čista.

54 To je zakon za razne vrste gube i kraste“


Ovdje se jasno vidi da Biblija daje
navodni lijek za gubu i krastu, medjutim gledano sa strane nauke tacnije
medicine ovo je NETACNO a ti sebi mozes tumaciti ove pasuse kako hoces tacnije
mozes se zavaravati kako hoces ali gledano sa strane medicine ovo je NETACNO i
ocito da autor ovih pasusa nije poznavao medicinu!!Dalje:


Mark, 16:17-18:“One koji vjeruju pratit ce ova cudesa:“U
moje ime izgonit ce djavle,GOVORIT CE NOVIM JEZICIMA,


Uzimat ce zmije u ruke.I AKO OTROV SMRTONOSAN POPIJU, NECE
IM NAUDITI.Na bolesnike metat ce ruke i oni ce ozdravljati:“


Takodjer ovdje se tacno da vidi sta
autor ovih pasusa obecava istinskom krscaninu ako ti to jesi pa testiraj se,
autor ti obecava da ti se nece nista desiti ako je autor ovih pasusa Bog onda
ti se sigurno nece nista desiti!!!Testiraj se!!Dalje:


Biblija:Job 26:11,:“Stupovi neba tresu se i dršću od
prijetnje njegove“.


Kur an:„Nebesa je, vidite ih, bez stubova stvorio...“
(Lukman, 10)


Da li ti vidis da nebo ima stubove??Gledano s naucne strane autor
Biblije ovdje grijesi jer nebesa nemaju stubove ali Allah svt negrijesi jer ih
je On stvorio, i On je Gospodar nebesa i Zemlje!!Dalje:

10 I "Ti si, Gospodine, u početku osnovao zemlju, i nebesa
su djela ruku tvojih;

11 Ona će proći, a ti ostaješ, i sva će ostarjeti kao haljina; (Hebrejima)

25 Zemlja, koju si u početku postavio, i nebesa, djelo ruku
tvojih,

26 Oni će proći, a ti ostaješ; oni svi ostare kao haljina;
promijeniš ih kao odjeću, oni se raspadnu. (Psalmi)

Ovdje autor Biblije kaze da ce Zemlja proci medjutim:

Pokoljenja idu, pokoljenja dolaze, a zemlja stoji nepomična.(Propovijednik)

69 Sagradi visoko svetište svoje, tvrdo kao zemlja, koju utemelji
dovijeka.(Psalmi)

Gledano s naucne strane ovi pasusi su kontradiktorni!!Jer ili ce Zemlja
nestati ili ce zauvijek opstati??Ti odaberi jer obadvoje je nemoguce!!Dalje:

32 Između Ase i kralja Izraelova Baaše bio je rat, dokle su god
živjeli.

33 U trećoj godini kraljevanja Asina nad Judom postade Baaša, sin
Ahijin, kralj svega Izraela i vladao je u Tirsi dvadeset i četiri godine.(1 Kraljevima)

1 U trideset šestoj godini kraljevanja Asina izađe Baaša, kralj
Izraelov, proti Judi i utvrdi Ramu, da ne da nikome otići k Asi, kralju Judinu,
ni od njega doći. (2 Ljetopisa)

Kako je Baasa mogao ratovati 12 godina nakon smrti??Kako god ti sebi to
pokusao tumaciti ovdje se jasno vidi da ima matematicka kontradikcija!!!


Kur
an kroz nauku

Kur an je Bozija Rijec objavljena jos prije 1400 godina,nepismenu covjeku u
tada malom gradicu Mekki!Po svom izrazaju je nepremasiv i to ti moze potvrditi
savko onaj ko zna arapski jezik medjutim posto je Kur an knjiga koja traje sve
do Sudnjeg dana da vidimo sta u njemu stoji o nauci da li ga je nauka presla
ili za njim zaostaje 1400 godina!!NAPOMENA:Koristicu
samo dokazane naucne cinjenice a ne necije predpostavke!!!Treba takodjer
napomenuti da Kur an nije naucna enciklopedija nego je ona knjiga
znakova,dokaza,ajeta!!

Kaže Allah subhanehu ve te'ala:
"Mi cemo im pružati dokaze Naše u prostranstvima
svemirskim, a i u njima samim
dok im ne bude sasvim jasno da je Kur'an istina."
Fussilet 53


DIZANJE U
VISINE
Nakon što je covjek napravio razne letjelice i uspio se njima vinuti visoko
na nebo, saznao je da na vecim visinama dolazi do smanjenja kiseonika i
vazdušnog pritiska. Prilikom letenja u tim visinskim nivoima covjek u prsima
osjeca pritisak i žestoku tegobu kao i poteškoce u disanju. O ovome nam Allah
subhanehu ve te'ala prije nego je covjek bio u stanju da leti. Rekao je Allah
subhanehu ve te'ala: "Onome koga Allah želi da uputi – On srce njegovo
prema islamu raspoloži, a onome koga želi u zabludi da ostavi – On srce
njegovo stegne i tegobnim ucini kao kad cini napor da na nebo uzleti..."
En'am 125

PLANINE KAO KLINOVI
Klin se zabija u zemlju da bi ucvrstio šator, a tako su i planine probile
elasticni sloj, koji se nalazi ispod kamenog sloja koji sacinjava kontinente.
Naucnici su 1965. godine došli do saznanja da bi kontinenti kružili da Allah
subhanehu ve te'ala nije stvorio planine kao klinove. Zemlja bi se kretala i
podrhtavala. Kaže Allah subhanehu ve te'ala: "I planine klinovima
ucinili." Naba 7 ili "On je po Zemlji nepomicna brda pobacao da vas
ona ne potresa." Nahl 15




Širenje
kosmosa


U Kur'an-i-Kerimu, koji je objavljen prije 14 stoljeća, u
periodu kada još nije bila razvijena astronomija, ovako se govori o širenju
kosmosa:
"Mi smo nebo moći Svojoj sazdali, i Mi smo, uistinu, oni koji ga
šire." (Az-Zariyat, 47)
Riječ "nebo", koja se spominje u aktualnom ajetu, na mnogo mjesta u
Kur'anu koristi se u značenjima svemira i vasione. I u ovom slučaju
...... je u istom značenju. Kur'an je, dakle, već obznanio da se kosmos
širi, a to je činjenica do koje je danas došla i nauka.
U naučnom svijetu je do početka XX stoljeća preovladavalo jedno mišljenje u
smislu da "kosmos ima jednu statičnu, nepokretnu strukturu i da potiče iz
vječnosti". Međutim, istrage provedene uz pomoć suvremene tehnologije,
izviđanja i proračuni doveli su do saznanja da kosmos ima svoj početak i da se
konstantno "širi".
Ruski fizičar Aleksander Friedmann i belgijski kosmolog Georges Lemaitre
početkom ovog stoljeća teoretski su proračunali da je kosmos u stalnom pokretu
i da se širi.


Zemljina
zaobljenost
"Nebesa i Zemlju je sa ciljem stvorio; On noću zavija
dan i danom zavija noć..."(Az-Zumar, 5)

Kur'an - Page 2 Clip_image001Formulacije
koje se koriste u ajetima koji nas upoznaju sa kosmosom su izuzetno zanimljive.
Riječ koja je u prethodnom ajetu prevedena kao "zavijati" je arapski
glagol "tekvir". Doslovno značenje ovog glagola je "zavijati
nešto oko nečega što je okruglo". (U arapskim rječnicima ova riječ se
koristi za glagole koji u sebi sadrže okrugle predmete; naprimjer za
"omotavanje čalme oko glave".)

Podatak koji se u ajetu iznosi o pitanju međusobnog zavijanja dana i noći, u
isto vrijeme sadržava kategoričnu činjenicu o pitanju oblika Zemlje. Jedino i
samo jedino zbog toga što je Zemlja okrugla korišten je navedeni glagol
(tekvir). Dakle, u Kur'anu, koji je objavljen u VII stoljeću, upozoreno je na
okrugli oblik Zemlje.
Ne smije se ispuštati iz vida činjenica da je astronomsko poimanje tog vremena
imalo sasvim drugačiji pristup obliku Zemlje. U tom periodu smatralo se da je
Zemlja jedna ravna površina i svi naučni proračuni i saopćenja pravljeni su
shodno tome. A, Kur'an, iako je objavljen u tom istom periodu, donosi podatak
koji je bilo moguće naučno ustanoviti tek u ovom stoljeću. Zbog toga što je on
Allahova riječ, u Kur'anu su korištene najpreciznije formulacije, kako u svim
drugim kontekstima tako i u kontekstu iznošenja podataka vezanih za kosmos.


Stvaranje
u parovima


"Neka je hvaljen Onaj koji u svemu
stvara spol: u onome što iz zemlje niče, u njima samim, i u onome što oni ne
znaju!" (Ya Sin, 36)
Uporedo sa time što predstavlja protivvrijednost pojma "par", muški i
ženski spol u sebi sadržava i mnogo šire značenje, kako je to i u prethodnom
ajetu istaknuto "...u onome što oni ne znaju". Upravo se danas
susrećemo sa jednim značenjem na koje je upozoreno u ajetu. Paul Dirac,
engleski naučnik koji je iznio tvrdnju da materija posjeduje svoju suprotnost,
1933. godine nagrađen je Nobelovom nagradom za oblast fizike. Ovo tkriće,
nazvano "Parite", ističe da materija ima svoju paricu nazvanu
antimaterija. Antimaterija u sebi sadrži svojstva koja su suprotna svojstvima
materije. Naprimjer, suprotno materiji, antimaterija je opremljena pozitivnim
elektronima i negativnim protonima. Ova činjenica je na slijedeći način opisana
u jednom naučnom djelu:
...Svaki i najsitniji komadić ima svoj - antikomadić - koji je suprotno
naelektrisan. Nestalni odnos nam pokazuje da se nastanak i nestanak onih parova
obrazuje svugdje i uvijek u istom trenutku.8


Kur an ima preko 6000 ajeta a oko 1000 govori o nauci,ovo
sto sam naveo samo su neke ako zelis jos saznati evo linka: www.scribd.com/doc/.../Harun-Yahya-Islam-i-Nauka
ovdje
vidimo da jedino Allah svt nepravi greske a da je autor onih pasusa iz Biblije
napravio itekakve pogreske i da je Kur an Bozija Rijec i kao sto Allah svt kaze
za nju:“Laz joj je strana s bilo koje strane“ sto znaci bilo kako gledali na
Kur an s laicke ili naucne strane on zadovolji svakog i niko mu mane nemoze
naci ni neznalica niti doktor jer on je Objava od Silnog i Mudrog koji sve Zna
i Cuje!Nema Boga osim Allaha Uzvisen je On od onoga sto Mu vi pripisujete a
zato cete odgovarti sigurno!!Vrati se Allahu mome i tvom Gospodar
u!!

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
Neka ti bude po vjeri tvojoj. Tvoji odgovori opet pokazuju poprilično nepoznanje samog Svetog Pisma. Tako da nema smisla uopće sa tobom konstruktivno razgovarati. Ti ne shvaćaš duhovnu stvarnost i duhovnu dimenziju djelovanja samog Boga. Ograničio si se na tjelesnu. Evo ti jedan životni primjer: Moj djed je doživio moždani udar i završio u bolnici. U bolnici mu je pukla žuć i dobio je sepsu. Doktor je rekao da je kao takav u Božjim rukama jer medicina je tu nemočna.Nemogu se boriti sa posljedicama moždanog udara i sepsom u isto vrijeme. Pa opet moj djed je živ i oporavljen i to ne zahvaljujući medicini koja je otvoreno rekla da je trebao biti mrtav i da je on van njihove moći djelovanja već zahvaljujući Bogu kojemu ništa nije nemoguće. Cijela crkva se je molila sa svima nama za ozdravljenje i milost Božju u tom smjeru. I djed je , Bogu hvala, još uvijek živ.Tako da je moj djed zapravo medicinsko čudo jer po medicini nikako nije mogao preživjeti.Toliko o moći medicine i znanosti na koju se pozivaš. Na ovo možeš reći što god hoćeš. Ovo je stvarno i doživljeno. Ovo nije neka izmišljena pričica za djecu. Mir ti u Isusu Kristu želim.Maranatha

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
Pa misljenja sam da se Isus i Muhamed nikako ne mogu usporedjivati. Isus je pokazivao ljubav i cinio cuda. Za Muhameda sam cuo da je u jedan dan pobio hiljadu Zidova. Isto tako jednom su mu doveli trudnu Zidovku koja je nesto govorila protiv njega. Dao ju je zavezati za dvije kamile, tako da je na kraju bila rastrgunta. To mozete saznati samo u rijetkim knjigama.

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
U ime Allaha
Milostivog Samilosnog


To nije cudo tvoj did je ziv iz razloga sto je to Bog htio i
zato sto tvom didu nije jos dosao njegov cas smrti a kad dodje tako mi Allaha
da mole za njega sve crkve svijeta nece mu moci pomoci a i kod mene ima takvih „cuda“,
sta cemo reci za one npr svecenike u nekim budistickim hramovima koji nakon neki svoji obreda ili meditiranja
ili kako se vec to kaze mogu da se probijaju macevima,raznim iglama bez krvi i
neosjecaju bol da li cemo preci na njihovu vjeru samo zato sto oni to mogu???Jer
kada mi to gledamo to je cudo!!Medjutim mene brine tvoje nepoznavanje Pisma je
si li znao da tvoje Pismo govori da su poslanici cinili najvece grijehe zar je
to moguce??U Pismu i kod krscana jest pa da vidimo:

23 A Šem i Jafet uzeše plašt i metnuše ga obojica na ramena
svoja, stupiše natraške unutra i pokriše njim golotinju oca svojega. Lice
njihovo bilo je pri tom natrag okrenuto, tako da ne vidješe golotinje oca
svojega.

24 A kad se Noa rastrijezni od vina i doznade, što mu je bio
učinio najmlađi sin njegov, (Postanak)

9 I Gospod se razgnjevi na Salomona, jer on odvrati srce svoje od
Gospoda, Boga Izraelova, koji mu se bio javio dva puta

10 I bio mu je zapovjedio, da ne štuje drugih bogova. Ali on nije
držao, što mu je bio Gospod zapovjedio. (1 Kraljevima)

Zamisli Poslanika optuziti da je obozavao druge Bogove??? Nezamislivo ali
eto u Pismu je i to moguce!!

36 Zatrudnješe dakle obje kćeri Lotove od oca svojega.(Postanak)

Ili Poslanika optuziti za incest??Kakva je to vjera??Kako ste mogli samo
smisliti ovakve lazi??

I Nuh as(Noa) i Sulejman as(Salomon) i Lut as(Lot), oni i drugi poslanici su
cisiti od lazi koje ste im pripisali a vi cete odgovarati za uvrede svoje!!

Sve one kontradiktornosti i greske koje sam naveo nemozes objasniti a ti
sebe zavaravaj kako god hoces ali to i dalje ostaju greske a nezamislivo je da
Bog grijesi!!Stoga jedina ispravna vjera je islam,Allah je Bog Jedan, i Kur an
je Bozija Rijec!!Nekome je dovoljno 10 dokaza i on spozna istinu, nekome 100 a
nekom cak i ako navedes 1000 dokaza nece poci pravim putem i Allah svt za takve
kaze:

Gluhi, nijemi i slijepi su, nikako da
se osvijeste. (Krava, 18)



A ti Didahe navedi mi te knjige koje govore da je Muhmmed s.a.v.s bio
takav??I procitaj sve one pasuse iz Biblije jer mislim da i ti smatras da je
ona Bozija Rijec koje sam naveo u proslim postovima!!

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
Evo pa procitaj malo ko je bio Muhammed s.a.v.s:
Svake godine neki utjecajni listovi prave rang
liste najutjecajnijih osoba u svijetu, međutim to ne utječe na generalnu listu
koju je ustrojio, još 1978. godine jedan američki profesor. Magazin „Tajm"
je, na svojoj novoj listi, za najutjecajnije osobe u prošloj godini u svijetu
proglasio Dalaj-lamu, Vladimira Putina, Breda Pita i Anđelinu Džoli. To
rangiranje, međutim, nije izazvalo nikakve promjene i pomjeranja na listi od
100 najutjecajnijih osoba u historiji koju je sačinio i u novoj knjizi objavio
američki profesor Majkl H. Hart. Prema tom autoru, Božiji poslanik Muhammed,
a.s., stavljen je na prvo mjesto i čelo te liste.


Kriterij kojim se Hart rukovodio podrazumijeva
one čije su ideje, znanja, postupci i rezultati tokom života usmjeravali razvoj
civilizacije, utjecali na milione ljudi i, direktno su ili indirektno, ugrađeni
u svakodnevnicu. Tu su se našli brojni politički i vjerski lideri, kao i
naučnici, pisci, pronalazači, ljekari, moreplovci i umjetnici.


Kada opisuje Muhammeda, a.s., prof. Hart kaže:
„Muhammed je jedini čovjek u historiji koji je bio podjednako uspješan i na
vjerskom i na sekularnom planu" - ukazujući da je ,,mali trgovac, rođen u
šestom vijeku u arabijskom gradu Mekki, spletom okolnosti i vlastitim
sposobnostima, uspio da utemelji i religiju i sistem vrijednosti i naciju i
carstvo, čiji vjersko-politički koncept i sad slijedi više od 1,3 milijarde
ljudi, uz tendenciju povećanja tog broja na raznim dijelovima planete. Za
života, Muhammed, a.s., je ujedinio plemena u Arabiji, potom se njegovo učenje
proširilo po cijelom Srednjem Istoku, a samo stotinjak godina kasnije stiglo je
do Indije i kroz sjevernu Afriku u južnu Italiju i Španiju. Uprkos stagnacijama
i padovima u političkom i ekonomskom utjecaju, islam ni danas nije izgubio trend
širenja; na istoku je dospio do Indonezije, na jugu do centralne Afrike, na
sjeveru do Njemačke i Velike Britanije, a na zapadu do SAD."


I onda prof. Hart stavlja Muhammeda, a.s., na
čelo 100 najutjecajnijih ljudi koji su prodefilovali kroz historiju ljudskog
roda. Iza njega su ostali svi drugi: I 2. Isak Njutn, (fizičar), 3. Isus Hrist
(mesija), 4. Buda (filozof), 5. Konfučije (filozof), 6. Pavle (apostol), 8.
Johan Gutenberg (štampar), 9. Kristofer Kolumbo (moreplovac), 10. Albert
Ajnštajn (fizičar), 11. Luj Paster (mikrobiolog), 12. Galileo Galilej
(astronom), 13. Aristotel (filozof), 15. Mojsije (prorok), 16. Čarls Darvin
(prirodnjak), 27. Karl Marks (filozof), 34. Napoleon Bonaparta (car), 39. Adolf
Hitler (političar), 40. Platon (filozof), itd.


Koje taj profesor Hart koji Poslanika islama,
Muhammeda, a.s., stavlja na prvo mjesto najutjecajnijih, iako ga opisuje kao
jednog običnog arapskog ,,malog trgovca, rođenog u šestom vijeku u arabijskom
gradu Mekki, ...koji je uspio da utemelji i religiju i sistem vrijednosti i
naciju i carstvo, čiji vjersko-politički koncept i sad slijedi više od 1,3
milijarde ljudi, uz tendenciju povećanja tog broja na raznim dijelovima
planete.


Ko je profesor Majkl Hart?


Je li to neki islamski fundamentalist koji sa
stajališta islama i ponosa vjerom, Kur'anom i Poslanikom stavlja Poslanika
islama na prvo mjesto liste svih utjecajnih ljudi koji su prodefilovali
istorijom. Ne, Hart nije musliman i nema ništa sa islamom, ali ima naučni
pristup i nepristrasnost. Majkl Hart (74) završio je matematiku na Univerzitetu
Kornej, doktorirao astrofiziku na Prinstonu, uz prethodne diplome fizike,
astronomije, kompjuteskog programiranja i prava. Bio je naučni saradnik u
agenciji NASA, a potom profesor na Univerzitetu San Antonio u Teksasu.

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
Što hoćeš s time reći? Da su poslanici bili bezgrešni?

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
Adnan je napisao/la:
U ime Allaha
Milostivog Samilosnog


To nije cudo tvoj did je ziv iz razloga sto je to Bog htio i
zato sto tvom didu nije jos dosao njegov cas smrti a kad dodje tako mi Allaha
da mole za njega sve crkve svijeta nece mu moci pomoci a i kod mene ima takvih „cuda“,
sta cemo reci za one npr svecenike u nekim budistickim hramovima koji nakon neki svoji obreda ili meditiranja
ili kako se vec to kaze mogu da se probijaju macevima,raznim iglama bez krvi i
neosjecaju bol da li cemo preci na njihovu vjeru samo zato sto oni to mogu???Jer
kada mi to gledamo to je cudo!!Medjutim mene brine tvoje nepoznavanje Pisma je
si li znao da tvoje Pismo govori da su poslanici cinili najvece grijehe zar je
to moguce??U Pismu i kod krscana jest pa da vidimo:

23 A Šem i Jafet uzeše plašt i metnuše ga obojica na ramena
svoja, stupiše natraške unutra i pokriše njim golotinju oca svojega. Lice
njihovo bilo je pri tom natrag okrenuto, tako da ne vidješe golotinje oca
svojega.

24 A kad se Noa rastrijezni od vina i doznade, što mu je bio
učinio najmlađi sin njegov, (Postanak)

9 I Gospod se razgnjevi na Salomona, jer on odvrati srce svoje od
Gospoda, Boga Izraelova, koji mu se bio javio dva puta

10 I bio mu je zapovjedio, da ne štuje drugih bogova. Ali on nije
držao, što mu je bio Gospod zapovjedio. (1 Kraljevima)

Zamisli Poslanika optuziti da je obozavao druge Bogove??? Nezamislivo ali
eto u Pismu je i to moguce!!

36 Zatrudnješe dakle obje kćeri Lotove od oca svojega.(Postanak)

Ili Poslanika optuziti za incest??Kakva je to vjera??Kako ste mogli samo
smisliti ovakve lazi??

I Nuh as(Noa) i Sulejman as(Salomon) i Lut as(Lot), oni i drugi poslanici su
cisiti od lazi koje ste im pripisali a vi cete odgovarati za uvrede svoje!!

Sve one kontradiktornosti i greske koje sam naveo nemozes objasniti a ti
sebe zavaravaj kako god hoces ali to i dalje ostaju greske a nezamislivo je da
Bog grijesi!!Stoga jedina ispravna vjera je islam,Allah je Bog Jedan, i Kur an
je Bozija Rijec!!Nekome je dovoljno 10 dokaza i on spozna istinu, nekome 100 a
nekom cak i ako navedes 1000 dokaza nece poci pravim putem i Allah svt za takve
kaze:

Gluhi, nijemi i slijepi su, nikako da
se osvijeste. (Krava, 18)



A ti Didahe navedi mi te knjige koje govore da je Muhmmed s.a.v.s bio
takav??I procitaj sve one pasuse iz Biblije jer mislim da i ti smatras da je
ona Bozija Rijec koje sam naveo u proslim postovima!!



Ti zaboravljaš da su i to bili ljudi. A čovjek je grešan i kad okrene svoje lice i život od Boga griješi. Tako se i Salomon uzoholio, imao je tisuću žena koje su okrenule njegovo srce od Boga i navele ga na grijeh. Ti zaboravljaš da je Sveto Pismo dano i da bi vidjeli kako su se ponašali ljudi i da bi učili na njihovim greškama. Isto tako isti ti ljudi su se i pokajali i vratili Gospodu i Bog je time pokazao da i nas grešne ljude želi i spasiti i iskoristiti u Njegovom slavnom djelu spasenja bez obzira na naše mane i greške. Jer On želi da se pokajemo i vratimo ka Njemu. On nas želi spasiti zato je i bio spreman platiti toliku cijenu. Isto tako Bog je u Pismu pokazao da postoje ljudi koji se nežele pokajati i koji ne žele biti spašeni - oni su učinili takav izbor. To je bila njihova volja i Bog je pokazao kamo to vodi. Zakon slobodne volje je najveći zakon koji je Bog dao. On sam ga je dao i ne može ga prekršiti. Zato se svatko od nas slobodnom voljom odlučuje da li će doći ka njemu i prihvatiti taj dar oproštenja i spasenja ili ne. Tu nema sile i prisile. jer ljubav ne poznaje silu. Kakva bi ljubav bio Bog kada bi nas stvorio programirane da ga volimo? On bi bio tiran! Zato nas je i stvorio sa slobodnom voljom da možemo odlučiti voljeti ga. Što se tiče Salomona evo stoji pisano:

<tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr><tr>
1. Kraljevima 11,1Kralj Salomon ljubio je uz kćer faraonovu mnoge žene tuđinke: Moapke, Amonke, Edomke, Sidonke i Hitejke,1. Kraljevima 11,2Dakle od naroda, za koje je bio Gospod zapovjedio sinovima Izraelovim: "Ne upuštajte se s njima, i oni ne smiju općiti s vama. Inače oni će posve sigurno zanijeti srca vaša za svojim bogovima." Za njih prionu Salomon ljubeći ih.1. Kraljevima 11,3I imao je sedam stotina žena kraljica i tri stotine inoča. I žene njegove zavedoše ga.1. Kraljevima 11,4Kad je bio ostario Salomon, žene njegove zanesoše mu srce za drugim bogovima. Srce njegovo nije više nepodijeljeno pripadalo Gospodu, Bogu njegovu, kao srce njegova oca Davida.1. Kraljevima 11,5I Salomon je štovao aštartu, boginju Sidonaca, i Milkomu, grdobu Amonaca.1. Kraljevima 11,6Salomon je činio, što se nije dopadalo Gospodu, i nije hodio za Gospodom do kraja kao njegov otac David.1. Kraljevima 11,7Tada sagradi Salomon žrtvenu visinu za Kemoša, grdobu Moabaca, na gori, istočno od Jerusalema, i isto tako za Moleka, grdobu Amonaca.1. Kraljevima 11,8Isto učini za sve svoje žene tuđinke, koje su prinosile bogovima svojim kad i žrtve zaklanice.1. Kraljevima 11,9I Gospod se razgnjevi na Salomona, jer on odvrati srce svoje od Gospoda, Boga Izraelova, koji mu se bio javio dva puta1. Kraljevima 11,10I bio mu je zapovjedio, da ne štuje drugih bogova. Ali on nije držao, što mu je bio Gospod zapovjedio.1. Kraljevima 11,11Zato dade Gospod reći Salomonu: "Jer tako stoji s tobom, da nijesi držao saveza mojega i uredaba, što sam ti ih naložio, zato ću otrgnuti od tebe kraljevstvo i dati ga slugi tvojemu.1. Kraljevima 11,12Ali neću to još učiniti za života tvojega radi tvojega oca Davida. Tek sinu tvojemu oduzet ću ga.
1. Kraljevima 11,13Ipak neću od njega otrgnuti svega kraljevstva. Jedno ću pleme dati sinu tvojemu radi Davida, sluge mojega, i radi Jerusalema, što sam ga izabrao."
OVO NIJE NIKAKAV NAPAD NA ŽENE. OVO SAMO POKAZUJE ŠTO SE DEŠAVA KAD ČOVJEK OKRENE SVOJ ŽIVOT OD BOGA I STAVI SVOJE JA NA PRVO MJESTO U SVOM ŽIVOTU. SALOMONOVO SREDSTVO KOJE GA JE ODVUKO OD BOGA BILE SU ŽENE (ŠTO SU NEKIMA DANAS) ALI IMA I DRUGIH SREDSTAVA. TAKO ŽENE AKO ČITATE OVO NEMOJTE SE UVRIJEDITI: KRŠĆANI NIKAD NE BI SMJELI GENERALIZIRATI VEĆ PRISTUPATI SVAKOJ OSOBI KAO INDIVIDUI KAO ŠTO JE RADIO I NJIHOV UZOR - ISUS KRIST.
Eto u gore navedenim tekstovima se lijepo vidi posljedica Salomonovog izbora. Zato je i dano Sveto Pismo da uvidimo da su i heroji vjere samo ljudi podložni grijehu koji kada su zanemarili Boga, otpadali su i činili svakakve grijehe i grozote jer je to u prirodi čovjeka da pada u grijeh. Njihovo herojstvo je bio njihov odnos sa Bogom i čvrstina i intezitet tog odnosa. Ali to i ohrabruje jer nam pokazuje da Bog i ako smo grešni čini preko nas i to kada mu se predamo i vratimo ka Njemu sa svojih grešnih putova. Nema bezgrešno čovjeka. Tako da ovi tvoji navodi samo potvrđuju odgojnu uloga Svetog Pisma u životu čovjeka jer mu ukazuje kako se može otpasti od Boga i kuda to vodi. A isto tako pokazuje kako doći ka Bogu i primite oproštenje i milost i onda kako Bog čini nevjerovatne stvari kroz ljude koji su mu predani. Tu nema nikakve nelogičnosti jer je čovjek sklon grijehu nakon prvobitnog pada u grijeh. Naime čovjek je stvoren savršen ali je imao potencijal pogriješiti (sjeti se slobodan izbor bez kojeg je čovjek samo robot- ako nema slobode izbora Bog onda nije ljubav već tiranin). A sada čovjek je grešan ali ima potencijal uz Božju pomoć i vodstvo u svojem životu činiti dobro tj. Bog u njemu i kroz njega čini dobro jer je on slobodnom voljom odlučio staviti Gospoda na pijedestal svoga srca. Tako da ti jednostavno iz posta u post samo potvrđuješ istinitost Svetog Pisma i njegove odgojne funkcije u našem životu. Na kraju krajeva stoji pisano:

<tr><tr><tr>
2. Timoteju 3,14Ali ti stoj u onome, što si naučio i o čemu si se uvjerio, znajući, od kojih si naučio;2. Timoteju 3,15I jer iz djetinjstva znaš Sveta Pisma, koja te mogu učiniti mudrim na spasenje po vjeri, koja je u Kristu Isusu.2. Timoteju 3,16Sve je Pismo Bogom nadahnuto i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za odgajanje u pravdi,
2. Timoteju 3,17Da bude savršen čovjek Božji, spreman za svako dobro djelo.

Mir ti u Isusu Kristu želim. Maranatha.

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
U ime Allaha Milostivog Samilosnog


Zahvala pripada samo Allahu i neka je salavat i selam na posljednjeg Bozijeg
Poslanika Muhammeda s.a.v.s a zatim:



Sto se tice toga da li su Poslanici bili bezgrijesni odgovor
bi bio ovakav:Kod recimo vjerskih pitanja npr silaska Objave od Boga tu su bili
nepogrijesivi jer kao prvo sam Bog je na nji motrio a kao drugi vjera se nemoze
temljiti na lazi,na prevari,niti na pogreskama sto zanci da su po tom pitanju
bili nepogrijesivi jer Allah svt kaze:“ Nezamislivoje da Vjerovjesnik šta utaji! A onaj ko nešto utaji – donijeće na Sudnji
dan to što je utajio i tada će se svakome u potpunosti dati ono što je
zaslužio, nikome se nepravda neće učiniti. (Imranova porodica, 161)


A kad im se kazuju ajeti Naši, koji su jasni, onda govore
oni koji ne vjeruju da će pred Nas stati: "Donesi ti kakav drugi Kur’an
ili ga izmijeni!" – Reci: "Nezamislivoje da ga ja sam od sebe mijenjam, ja slijedim samo ono što mi se objavljuje, ja
se bojim, - ako budem neposlušan svome Gospodaru -, patnje na Velikom danu."

(Junus, 15)


Sto se tice samog zivota tu su Poslanici mogli uraditi
grijeh jer su i oni ljudi medjutim i ako bi ga uradili bi ga ili iz neznanja
ili iz brzopletosti i brzo bi se pokajali i nikad vise takav grijeh nebi
ucinili jer nezamislivo je da neko poziva da se obozava jedan bog a sam obozava
druge bogove ili da poziva da se ne cini blud a sam ga cini to je nezamislivo i
niko ga nebi ni slusao niti slijedio!!


Medjutim meni niko neobjsnjava ove pasuse:


Ivan,8:28:“Nista neradim sam od sebe“


Ivan, 14:28:„Moj Otac je veci od mene“


Marko,15:34:“Gospodar,Bog nas je jedan Bog“


Luka,23:46:“Oce u tvoje ruke predajem dusu“


Ako je Bog Isus na
koga se onda odnose ovi pasusi??



Luka,5:16:“I on je odlazio u pustinju i molio se Bogu.“


Kome se je Isus molio??Jel mozda postoji jos koji Bog?? Boze
sacuvaj


Ili ako je bio Bogkako je djavo mogao iskusavati??:


Luka, 4:1-13:“Isusa je (40 dana) djavo dovodio u kusnju“


A na drugom mjestu se kaze:


Jakov,1:13:“.... jer
se Bog nemoze zlom iskusati....“



Ili kako cete objasniti ove pogreske u Bibliji:


Stari Zavjet:


Samuel II, 8:4:“David zarobi od njega tisucu i sedam stotina
konjanika i dvadeset tisuca pjesaka...“


Ljetopis I, 18:4:“I David zarobi od njega tisucu bojnih
kola, sedam tisuca konjanika i dvadeset tisuca pjesaka...“


Pitanje:Tisucu i sedam stotina kojnanika ili sedam tisuca
konjanika?


Kraljevi II, 8:26:“Dvadeset i dvije godine bi star Ahazje
kada poce da vlada“


Ljetopis II, 22:2:“Dvadeset i cetiri godine bi star Ahazje
kada poce da vlada“


Pitanje:Dvadeset dvije ili dvadeset cetiri godine?


Kraljevi II, 24:8:“Jojakin je bio osamnaest godina star, kad
se zakraljio i kraljevao je tri mjeseca u Jerusalemu“


Ljetopis II, 36:9:“Osam je godina bilo Jojakinu kad se
zakraljio, a kraljevao je tri mjeseca i deset dana u Jerusalemu“


Pitanje:Osamnaest godina ili osam?Tri mjeseca ili tri
mjeseca i deset dana?


Samuel II, 24:1:“Jos
je sednom srdzba Jahvina planula na Izraelce te potakla Davida protiv njih
govoreci:“Idi, izbroj Izraelce i Judejce!“


Ljetopis I, 21:1:“Tada Satana ustade na Izraela i potace
Davida da izbroji Izraelce“


Pitanje:Jahve ili Satana?Ili jeli onda Gospodar Davidov
Satana?Boze sacuvaj


Novi Zavjet:


Ivan, 5:37:“.... niti glasa njegova custe(Bozijeg) ni lica
njegova vidjeste.“


Ivan, 14:9:“... ko vidje mene, vidje Oca....“


Ivan, 5:31:“Ako ja svjedocim za sebe, svjedocanstvo moje
nije istinito.“


Ivan, 8:14:“Isus odgovori i rece im:Ako ja svjedocim za sebe, istinito je
svjedocanstvo moje.“


Sve su ovo naucne pogreske koje se nemogu pomiriti ako uzmes
da je jedan pasus tacan, drugi je pogresan a Bozija Rijec nesmije sadrzavati
pogreske niti kontradikcije ustvari nesmije sadrzavati niti ijednu pogresku
niti ijednu kontradikciju jer ako ih ima to onda nije Bozija Rijec a vi sebi
ovo tumacite kako hocete, stoga ja vas jos jednom pozivam da se osvijestite:“OSVIJESTITE SE“ imate samo jedan zivot
pa nemojte s njim vatru zaraditi jer druge prilike nece biti i ako umrete kao
takvi nema vam spasa!!!A pouku ce samo razumom obdareni uzeti!!

descriptionKur'an - Page 2 EmptyRe: Kur'an

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply